Regióny Bratislava

MAFIÁNSKY MEGAPROCES! Právnici mafiánskeho BOSSA chcú zvrátiť celý proces

Boss gangu takáčovcov Ľubomír Kudlička. Zdroj: TASR - Dušan Hein

PEZINOK – Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa vo štvrtok začalo hlavné pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov. Pred senát sa postavilo 17 obvinených vrátane jej bossa Ľubomíra Kudličku. Ten si už odpykáva 25 rokov za objednávku vraždy. Zločineckej skupine pripisujú 24 skutkov!

 

Proces s takáčovcami prebieha za prísnych bezpečnostných opatrení v budove Justičnej akadémie v Pezinku, ktorá je hneď vedľa Špecializovaného trestného súdu. V pojednávacej miestnosti sú prítomní ozbrojení príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže. Všetci 17 obžalovaní zo skupiny takáčovcov vrátane jej bossa Ľubomíra Kudličku odmietli uzavrieť dohodu o vine a treste. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry tak pristúpil k čítaniu obžaloby. Kudlička čelí obžalobe z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Na hlavnom pojednávaní ho zastupujú traja advokáti. Pred odmietnutím dohody o vine a treste podal námietku zaujatosti voči členke a sudkyni senátu súdu Pamele Záleskej. Senát rozhodol, že o námietke sa konať nebude. Pojednávanie s bratislavskou zločineckou skupinou takáčovcov sa začalo vo štvrtok ráno, pred senát sa postavilo 16 osôb, spolu s nimi čelí obžalobe aj advokát Martin Ribár, ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Žiadajú oslobodenie

Všetci traja advokáti bosa zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomíra K. trvajú na jeho oslobodení spod obžaloby. Dôvodom sú procesné chyby, ktoré podľa nich vznikli v prípravnom konaní pri zabezpečovaní dôkazov. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku to uviedol advokát Kudličku Ján Gereg. Obžaloba sa podľa Gerega odvoláva na procesne nerelevantné dôkazy. “Poukazujeme na spôsob výsluchov svedkov, ktorí boli pôvodne v tomto konaní v procesnom postavení obvinených osôb. Následne boli vypočúvaní ako svedkovia, pričom svedkovia nevypovedali len za pomoci poznámok, ktoré sú pri výpovedi prípustné, ale išlo o vopred pripravené výpovede, ktoré predniesli ako súvislý text a takto boli následne protokolované,” argumentoval Gereg. Pre procesné chyby preto obhajoba Ľubomíra Kudličku žiada oslobodenie spod obžaloby. Podľa nej obžaloba nestojí na zákonných dôkazoch.

 

Boss zločineckej skupiny takáčovcov Ľubomír Kudlička na Najvyššom súde. Zdroj: TASR