Regióny Bratislava Top

Záhadná smrť známeho bratislavského šéfkuchára. Osudný sa mu mal stať pád z 10. poschodia

Ilustračná foto. Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Tragédia spred troch dní dostáva jasnejšie kontúry. Polícii sa podarilo stotožniť muža, ktorý bol nájdený mŕtvy vo štvrtok ráno na Bajkalskej ulici v Bratislave. Obeťou je 42-ročný Izraelčan, ktorý pravdepodobne neprežil pád z veľkej výšky. Ako sa nám podarilo zistiť, muž bol známou tvárou vo svete gastronómie.

 

Oznámenie o náleze muža bez známok života na Bajkalskej ulici prijala polícia 18. februára krátko po 9. hodine. „Policajti totožnosť muža zistili, je ním 42 –ročný Izraelčan. Smrť muža nastala s najväčšou pravdepodobnosťou po páde z 10. poschodia. Na zistenie presnej príčiny smrti muža bola nariadená pitva,“ uviedla pre Zoznam.sk hovorkyňa KRPZ v Bratislave Lucia Mihalíková.

Správa zasiahla svet gastropriemyslu v hlavnom meste. Nebohý muž je totiž podľa našich informácií známy šéfkuchár U. A. , ktorý pracoval napríklad v známom bratislavskom podniku El Gaucho, pýšiacom sa argentínskou kuchyňou, ktorý poznajú najmä milovníci steakov.

Ako šéfkuchár pôsobil aj v podniku Bolime, ktorý na jeho kulinárske umenie lákal svojich fanúšikov napríklad aj na sociálnej sieti Facebook. Svoju prácu v podniku si promoval na Facebook-u aj sám šéfkuchár.

Presné príčiny a okolnosti, ktoré tragédii predchádzali, sú predmetom vyšetrovania. Polícia uviedla, že poverený policajt v tejto súvislosti vedie trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

V Izraeli sa hovorí o psychických problémoch 

Zatiaľ čo na Slovensku sa podľa našich informácií špekuluje o tom, že za smrťou nadaného kuchára má byť nešťastná láska, izraelské média s odvolaním sa na rodinu mŕtveho muža píšu o jeho dlhodobých psychických problémoch. Podľa nich mal šéfkuchár pracujúci na Slovensku prosiť o možnosť odletu domov do vlasti, kde sa chcel liečiť a kde žije jeho rodina.

Do tohto procesu mal byť zapojený aj psychiater, ktorý apeloval na jeho návrat do Izraela a následnú hospitalizáciu pre zhoršujúci sa stav. Známy bratislavský šéfkuchár mal podľa medializovaných informácií užívať aj sedatíva. „Mám samovražedné myšlienky, môj psychický stav je ťažký,“ napísal vraj o svojom trápení v snahe dostať sa domov. Zo strany Izraela malo prísť však k odmietavému stanovisku, čo údajne šéfkuchára viacerých známych bratislavských podnikov dohnalo k samovražde. Rodina má teraz usilovať aspoň o to, aby bolo do rodnej vlasti dopravené jeho telo.

Udalosť sa stala  v čase, kedy nie je reštauráciám na Slovensku už niekoľko mesiacov povolené fungovať v štandardnom režime kvôli pandémii koronavírusu. Z rovnakého dôvodu je výrazne limitované aj cestovanie z jednej krajiny do druhej.

Rodine aj priateľom vyjadrujeme úprimnú sústrasť.