Regióny Bratislava

Zajtra odštartuje Deň otvorených ateliérov. Desiatky výtvarníkov otvoria svoje ateliéry a dielne

Zajtra sa otvoria desiatky ateliérov. ZDROJ: bratislavskykraj.sk

BRATISLAVA – Nahliadnuť do umeleckých ateliérov v Bratislavskom kraji a vychutnať si momenty dotyku s krásou prináša zajtra Deň otvorených ateliérov. Svoje priestory sprístupní 48 výtvarníkov z 37 ateliérov a piatich dielní v Modre, Budmericiach, Šenkviciach, Vinosadoch, Pezinku, Limbachu, Svätom Jure, Bratislave, Senci, Malinove, Stupave, Rohožníku a Malackách.

 

“Deň otvorených ateliérov je jedinečnou príležitosťou pre milovníkov umenia, amatérskych tvorcov, ale aj zvedavcov, spoznať svet, v ktorom amatérski i profesionálni výtvarníci tvoria, kde vdychujú, prostredníctvom svojho talentu a z hĺbky svojho ducha, krásu matérii,” pozýva Ján Honza z Malokarpatského osvetového strediska v Modre, ktoré je organizátorom podujatia.

Priestor je tiež vytvorený na rozhovory s autormi, výmeny názorov či vzájomnú inšpiráciu. Chýbať nebudú ani viaceré výstavy.

Zoznam otvorených ateliérov je zverejnený na webovej stránke strediska www.moska.sk. Ateliéry budú na danej adrese označené maliarskym stojanom s informačnou tabuľou a maliarskou paletou s číslom ateliéru. Otvorené budú od 10.00 do 21.00 h.

Podujatie podporil Fond na podporu umenia.