ZÚFALÍ OBYVATELIA: Zápach z množstva výkalov aj alkohol na verejnosti!

BRATISLAVA – Asi nikto by nechcel prechádzať ulicami mesta, ktoré zapáchajú od výkalov alebo alkoholu. Podobným situáciám sú však vystavení obyvatelia bratislavskej mestskej časti Ružinov. Na nepríjemné situácie upozornila Martina na webovej stránke odkazprestarostu.sk.

 

Výkaly na verejnosti, opití ľudia či nákupné koše bežne pohodené na ulici. Aj toto je realita, s ktorou sa denne stretávajú obyvatelia mestskej časti Ružinov. Aj preto si jedna z obyvateliek povedala už dosť a rozhodla sa reagovať na to, čo sa v meste deje.

Na webovej stránke odkazprestarostu.sk sa ľudia môžu vyjadriť k najrôznejším problémom, ktoré ich v ich mestskej časti v Bratislave trápia. Túto stránku využila aj Martina, ktorá sa poriadne pustila do súčasnej situácie na Trenčianskej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Pri bežných prechádzkach touto ulicou je totižto takmer vždy nemilo prekvapená.

Poriadne ostrý odkaz

Starostovi bratislavskej mestskej časti Ružinov Martinovi Chrenovi tak nechala poriadne ostrý odkaz. “žiadam o riešenie problému bezdomovectva – alkohol na verejnosti, vykonávanie potreby na verejnosti, nákupné koše na chodníkoch, spiaci ľudia bez domova, ponechávanie neporiadku.” Okrem toho na zemi nachádza aj prázdne fľaše od alkoholu, matrace, vankúše či iné veci, ktoré si tam ľudia bez domova nechávajú.

Obyvatelia sú zúfalí: Výkaly či alkohol na verejnosti!

Obyvatelia sú zúfalí: Výkaly či alkohol na verejnosti! Zdroj: odkazprestarostu.sk

Najhoršie podľa nej je však to, že v blízkosti tejto ulice je detské ihrisko, na ktorom môžete bežne vidieť, ako sa tam hrajú malé deti. Aj oni sú tak deň čo deň vystavované týmto problémom. “Okolie Dulovho námestia – košická, trenčianska a vnútroblok medzi nimi. Je tu aj detské ihrisko, ktoré reálne deti využívajú a čím ďalej, tým viac je atakované týmito problémami.”

Hovorkyňa Miestny úrad mestskej časti Bratislava – Ružinov pre zoznam.sk povedala, že „tento podnet sme ešte neobdržali, nakoľko aj na portáli Odkaz pre starostu je v stave: Určuje sa zodpovednosť.“ Hovorca bratislavskej polície Michal Szeiff nás taktiež upozornil, že “ v lokalite tzn. Lokalita Dulovho námestia a jemu priľahlých ulíc doposiaľ nebol zo strany občanov nahlásený na príslušnom policajnom oddelení žiadny prípad požívania alkoholu bezdomovcami na verejnosti, žiadny prípad znečisťovania verejného priestranstva zo strany bezdomovcov, ani prípady narušenia verejného poriadku v okolí detských ihrísk. Tieto prípady sme nezaznamenali ani v rámci hliadkovej služby príslušníkov Policajného zboru.“

Hovorca preto upozorňuje občanov, že ak sú svedkami takýchto prípadov treba kontaktovať policajtov. „V tejto súvislosti apelujeme na občanov, aby v prípade ak budú svedkami uvedených konaní znečisťovania verejného priestranstva ale porušovania verejného poriadku, sa bezodkladne telefonicky kontaktovali štátnu políciu prípadne mestskú políciu a takéto konania nahlásili.“

Viac o téme: Bratislava, problém, Ružinov, výkaly

Súvisiace články