Regióny Bratislava Top

ZÚFALSTVO NESKONČILO: Matku troch detí stále nenašli, príbuzní nestrácajú nádej

Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch.
Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch. Zdroj: minv.sk

BRATISLAVA – Je to už tri roky, keď Slovenskom obletela obzvlášť znepokojujúca správa. Policajti začali pátrať po nezvestnej žene, ktorá sa nevrátila domov. Bez matky tak ostali tri malé deti. Nikomu by vtedy ani len nenapadlo, že sa domov nevráti ani po troch rokoch. Jej blízki však ani naďalej nestrácajú nádej a dúfajú, že sa podarí nezvestnú ženu nájsť.

 

Bol to deň, ako každý iný, keď rodičia v pondelok 14. januára 2019 vyzdvihli Nadeždu Ondejkovú od lekára. Nadežda totiž navštevovala psychiatra, pretože trpela popôrodnou depresiou. Potvrdil to jej manžel na sociálnej sieti, “narodila sa nám dcérka a manželka mala popôrodnú depresiu. Bola pod dohľadom psychiatra, ale asi to podcenila.” Pri žene sa kvôli diagnóze tri mesiace striedala celá rodina, aby mladá matka neostala nikdy sama. Jej rodičia ju od lekára zaviezli priamo domov ku svojím deťom do Rusoviec, kde mala čakať na svojho manžela. Lenže nečakala. Keď sa totiž Nadeždin manžel vrátil z práce, svoju manželku doma nenašiel. 

V byte boli len 3 malé deti. Dvaja chlapci, sedemročné dvojičky, a štvormesačná dcérka. Od tohto osudného dňa svoju mamu nevideli. Akoby sa po nej zľahla zem.

Policajti začali takmer okamžite po nezvestnej pátrať. Tento smutný príbeh v priebehu krátkej chvíle zasiahlo celé Slovensko. Po Nadežde pátrali nie len muži zákona, ale aj dobrovoľníci. Na Facebooku dokonca vznikla skupina “Hľadáme Naďku Ondejkovú”. Napriek snahe policajtov, ale aj verejnosti, sa ju však ani po troch rokoch nepodarilo vypátrať. 

Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch.
Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch. Zdroj: FB / HAKA – Cielené pátranie po osobách

Nález v Rusovciach

V roku 2020 však všetko nasvedčovalo tomu, že pátranie bude zrejme u konca. Policajti v tom čase našli strašidelný nález. Blízko Rusoviec, odkiaľ sa mladá matka stratila, našli ľudské pozostatky. Kosti boli zahádzané stavebným odpadom a okamžite ich previezli na expertízu. Mnohí tento nález spojovali práve s nezvestnou Nadeždou Ondejkovou. Manžel si však ani len nepripúšťal, žeby mohlo ísť o jeho milovanú. Tá podľa neho stále žije. Napokon sa skutočne preukázalo, že nešlo o pozostatky Naďeždy “na základe predbežných výsledkov znaleckého skúmania nájdených kostrových ostatkov bolo zistené, že ide o neúplné kostrové nálezy minimálne 5 ľudských jedincov staré minimálne viac ako 50 až 100 rokov. Z uvedeného dôvodu sa nemôže jednať o nezvestnú ženu, ktorej nezvestnosť bola nahlásená 19. 1. 2019,” objasnila hovorkyňa pre topky.sk.

Hoci doteraz neobjavili žiadne dôkazy o tom, kde by sa mohla mladá matka nachádzať, jej príbuzný nestrácajú nádej. Aj po troch rokoch zverejnili správcovia stránky HAKA – Cielené pátranie po osobách na popud príbuzných alebo policajtov pátranie. “Prosíme členov skupiny o opätovné zdieľanie. Ak si niekto z Vás po troch rokoch spomenie na čokoľvek v súvislosti s Nadeždou, kontaktujte 158.” Policajti ju taktiež aj naďalej klasifikujú ako nezvestnú.

Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch.
Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch. Zdroj: minv.sk

Dojímavé slová príbuzných

Manžel zosnulej Nadeždy Ondejkovej sa stále nevzdáva. Na sociálnej sieti zdieľa každé zverejnenie pátrania, či iných informácií, ktoré môžu byť kľúčové. Pred viac ako rokom dokonca zverejnil jej fotografiu so slovami “dnes je to 1 a 1/2 roka, presne 534 dní, čo si odišla, čo sme bez Teba. Nie je deň, čo by som na Teba nemyslel. Veľmi nám chýbaš a hlavne Paťkovi, Olinkovi a Lujzičke. Prosím, kde si? Prosím, vráť sa.”

Mladá matka však nechýba len manželovi, ale aj známym. Napriek tomu, že už tri roky o nej nemajú žiadne informácie, nestrácajú nádej. “Tri roky neistoty, kde si, ako sa máš, či Ti je dobre . Každý deň veríme a dúfame, že sa nájdeš a vrátiš. Milujúca manželka a mamina. Vždy usmiata a pozitívne naladená, s dobrým srdcom, ochotná každému a vždy pomôcť. V dnešnej dobe plnej techniky je až neuveriteľné, že sa človek môže stratiť bez stopy,” so smútkom napísala na sociálnej sieti jedna z jej známych.

Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch.
Zúfalstvo neskončilo ani po toľkých rokoch. Zdroj: FB / HAKA – Cielené pátranie po osobách

So stratou sa nedokáže zmieriť a stále dúfa, že mladá matka opäť zazvoní pred dverami. “Nadi, pevne verím, že sa vrátiš a znova dáme rodinné stretko tak, ako sme ho mali ešte, keď si mala Lujzičku pod srdiečkom. Verím, že sa vrátiš a budeš sa tešiť z toho ako Paťko, Oliverko a Lujzička vyrástli a akí sú šikovní Nadezda Ondejkova  vráť sa prosím.”

Hovorca bratislavskej polície pre zoznam.sk poznamenal, že “policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V nedisponujú v súčasnosti žiadnymi relevantnými informáciami, ktoré by mohli pomôcť k vypátraniu nezvestnej. Aj napriek všetkým doposiaľ využitým metódam a prostriedkov sa do dnešného dňa nepodarilo nezvestnú vypátrať. Menovaná je stále v  pátraní ako nezvestná osoba,  pričom  sa preverujú všetky informácie a podnety.”

Ak máte akékoľvek informácie o nezvestnej Nadežde Ondejkovej, ak ste ju niekde náhodou zazreli, kontaktujte porosím policajtov, alebo môžete napísať aj priamo do našej redakcie regiony@firma.zoznam.sk. Za akúkoľvek informáciu vopred ďakujeme.