Regióny Bratislava

ZÚFALSTVO VODIČOV na bratislavských cestách! Každý deň sa tvoria HODINOVÉ KOLÓNY

BRATISLAVA – Otrasná situácia na cestách hlavného mesta sa opakuje každý deň. Najmä v rannej, ale aj poobednej špičke. Aké sú dôvody? Ku kritizovanému obchvatu D4R7, ktorý stále nie je podľa predstáv šoférov, sa k prekážkam v jazde pridávajú aj rôzne rekonštrukcie. Kolabujúca doprava vyvoláva obrovské množstvo sťažností, najmä od Bratislavčanov.

 

Najnovšie pribudla oprava zjazdových vetiev z mosta Lafranconi v Bratislave. Ide o strategické miesto pre dopravnú infraštruktúru v hlavnom meste, ktoré zásadným spôsobom ovplyvňuje dopravu nie len v Bratislave, ale aj v jej okolí. Dokedy si musia vodiči udržať pevné nervy? “Do 17. októbra bude prebiehať oprava zjazdovej vetvy mosta Lanfranconi – smer Einsteinova. Aby sme minimalizovali dopady na dopravu, počas prác bude vždy obmedzený len jeden jazdný pruh, takže úsek zostane prejazdný aj počas opravy,” vysvetlila hovorkyňa mesta Bratislavy Katarína Rajčanová. Podľa jej slov, kvôli technologickým postupom nie je možné realizovať túto opravu bez akýchkoľvek obmedzení alebo len počas víkendov. “Počas týchto prác treba preto rátať so zníženou priepustnosťou dopravy v danom úseku, najmä v časoch do pravnej špičky,” doplnila.

Práce budú prebiehať do 17.10., zmena však môže nastať kvôli poveternostným či iným podmienkam.
Zdroj: archív zoznam

Skorší termín opravy stopla návšteva Pápeža

Ako konštatuje magistrát, kontrolou jednotlivých vetiev mosta bolo zistené, že stav tohto zjazdu si vyžadoval okamžitú systémovú opravu vybraných úsekov. “A to vrátane vybúrania asfaltových vrstiev a železobetónovej ochrannej vrstvy, úpravu nosnej konštrukcie, realizáciu izolačnej vrstvy, armovanie a betonáž ochrannej vrstvy a na záver pokládku asfaltovej vrstvy,” vysvetlila Rajčanová.  “Skorší termín opravy nebol možný vzhľadom na pripravovanú návštevu pápeža Františka,” doplnila. Zároveň však dodáva, že vzhľadom na havarijný stav úseku bolo nutné túto opravu zrealizovať ešte pred zimným obdobím. “Zostávajúce vetvy mosta, na Karlovu Ves a Mlynskú dolinu, budú opravené v priebehu budúceho roka,” povedala hovorkyňa s tým, že predpokladané ukončenie prác je stanovené na 17.10.2021, tento termín sa môže meniť v závislosti od poveternostných podmienok alebo iných komplikácií zistených pri samotnej realizácii stavby. “Za prípadné komplikácie sa vopred ospravedlňujeme a prosíme o zvýšenú opatrnosť pri prejazde opravovaným úsekom,” uzavrela hovorkyňa bratislavského magistrátu Katarína Rajčanová.

Práce v dvoch etapách:

5.10. – 10.10. –  ľavý jazdný pruh, zjazd z mosta Lanfranconi na Einsteinovu smer Petržalka

11.10. – 17.10. pravý jazdný pruh, zjazd z mosta Lanfranconi na Einsteinovu smer Petržalka