Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

100 NOVÝCH prevádzok po celej krajine! Na Slovensko prichádzajú ďalšie DVE veľké SIETE: Vieme viac

Ilustračné foto. Zdroj: Pixabay

SLOVENSKO – Mieri k nám nová sieť kaviarní, desiatky prevádzok chce otvárať po celej krajine. Prichádza k nám taktiež nový reťazec drogérií, ktorý svoju prvú kamennú predajňu otvorí už tento rok.

Kávičkárom na Slovensku pribudne nová možnosť, kde si vychutnať lahodný nápoj. Reč je o sieti kaviarní 5 to go. Pochádza z Rumunska a už o pár mesiacov má odštartovať svoju expanziu na Slovensku. Hoci podľa ich pôvodného plánu mali otvárať svoju prvú prevádzku už teraz, napokon to má byť na jeseň.

“Odhadujeme, že našu prvú kaviareň otvoríme na prelome tretieho a štvrtého kvartálu tohto roka v Bratislave. Tá bude mať 60 až 100 metrov štvorcových, pričom bude našou vlajkovou loďou. Nebude stáť v nákupnom centre, ale na ulici,” uviedol pre tvnoviny.sk manažér pre expanziu Laurentiu Badila.

Pre Rumunov je slovenský trh prirodzenou cestou pri ich expanzii. Momentálne totiž dobudovávajú svoju sieť v Maďarsku. So Slovenskom majú odvážne plány, do niekoľkých rokov chcú otvoriť desiatky prevádzok. Do konca roka 2028 chceme na Slovensku dosiahnuť 100 lokalít,“ prezradil plány Badila.

Nová drogéria? Nielen e-shop, ale aj predajňa

Na Slovensko zároveň prichádza nová sieť drogérií. Prvú kamennú predajňu u nás čoskoro otvorí značka Hebe, ktorú vlastní majiteľ poľského reťazca Biedronka. Táto sieť drogérií pred pár mesiacmi otvorila svoju prvú kamennú pobočku v Česku, pričom príchodu predchádzal vznik e-shopu. Rovnaký scenár sa zopakuje aj na Slovensku.

Ako spoločnosť prezradila pre tvnoviny.sk prvú predajňu na Slovensku plánuje otvoriť ešte tento rok. Nie je však ešte isté, v ktorom meste prevádzku otvorí. Pokiaľ sa bude riadiť rovnakým modelom ako v Česku, prvú predajňu môžu očakávať zákazníci v hlavnom meste. V susednom Poľsku má viac ako 300 kamenných predajní.