Regióny Bratislava Ružinov

40 000 Ružinovčanov dnes dostalo SMS správu od mestskej časti

Foto: SITA/Michal Svítok

BRATISLAVA/RUŽINOV- SMSka o odstávke vody, či elektriny, alebo o zasadnutí miestneho zastupiteľstva, ale aj informácie o kultúrnych a športových podujatiach v okolí. Tieto a ďalšie správy budú môcť Ružinovčania od dnešného dňa po registrácii dostávať SMSkou do svojich mobilných telefónov.

Takzvaný „SMS rozhlas“ spustila Mestská časť Bratislava-Ružinov v spolupráci so
spoločnosťou Market Locator. Iniciačnú a pozývaciu SMS správu, registrovať sa do
databázy, dnes dostalo približne 40 tisíc Ružinovčania, ktorí dali svojim mobilným
operátorom súhlas na zasielanie informačných správ.

„Komunálne SMSky môžu využívať všetci obyvatelia našej mestskej časti, ktorí majú záujem dostávať aktuálne informácie o dianí v Ružinove. Prihlásenie do databázy je veľmi jednoduché. Stačí, ak pošlete SMS s textom RUZINOV na číslo 0902021055, prípadne sa zaregistrujete na našej webovej stránke www.ruzinov.sk,“ vysvetľuje Dušan Pekár, starosta Ružinova.

Pekár dohodol so spoločnosťou Market Locator bezplatnú polročnú spoluprácu.

„Pol roka budeme službu testovať, ak sa osvedčí budeme so súkromnou spoločnosťou rokovať o ďalších podmienkach. Našim cieľom je čo najviac sa priblížiť občanom,“ uviedol Dušan Pekár.

Ako sme zistili priamo u spoločnosti Market Locator, je táto možnosť otvorená všetkým samosprávam. Počet SMS, ktoré môže samospráva odoslať v skúšobnom období je obmedzený. Po skončení skúšobného obdobia by rozosielanie SMS prostredníctvom služby spoločnosti malo stáť 0,1 eura za 1 SMS. To znamená v prípade Ružinova 4000€ za jedno pokrytie mestskej časti v takom objeme, ako bolo realizované dnešný deň.

Ak sa Ružinovčania rozhodnú do „SMS rozhlasu“ registrovať zaslaním SMS bude ich služba stáť len cenu jednej SMS správy (bežná cena za SMS podľa cenníka jednotlivých operátorov). Bezplatne sa však môže každý registrovať na stránke miestneho úradu (Registrácia SMS info). V registračnom formulári si Ružinovčania môžu vybrať, z ktorej oblasti Ružinova chcú informácie dostávať, ale aj čoho sa majú najmä týkať. Kategórie boli rozdelené na varovania, kultúru, šport, dopravu, výstavbu, zastupiteľstvo, či informácie pre rodičov s deťmi, či pre seniorov. Každá registrácia musí byť potvrdená registračným kódom, ktorý bude na registrované mobilné číslo zaslaný. Zasielanie SMS správ zabezpečí Mestská časť Bratislava-Ružinov, prijímanie SMS správ obyvateľmi je bezplatné. Na číslo „SMS rozhlasu“ nie je možné spätne sa dovolať. Odhlásenie sa z databázy je taktiež veľmi jednoduché. Na to isté číslo pošlete správu: Stop.