JE TO TU! Na Slovensko prichádza mimoriadne teplé počasie: PRIPRAVTE sa na dvadsať stupňové teploty

BRATISLAVA – Dosť bolo zimy. Teplé, jarné a slnečné počasie je tu. Podľa predpovede meteorológov nás čakajú vysoké teploty, ktoré budú atakovať až 20-stupňov a neočakávajú sa ani žiadne zrážky.

 

Kým ešte začiatkom týždňa boli takmer na celom území Slovenska silné ranné mrazy a dokonca napadol aj čerstvý sneh, teraz sa už začína stabilizovať.  Ako informuje imeteo.sk najviac zrážok spadlo v oblasti východného Slovenska, kde zrážkomerné stanice zaevidovali aj cez 10 mm zrážok. Naopak na západe Slovenska, kde je zrážkový deficit najvyšší a napríklad v Bratislave chýba za tento rok už 50 mm zrážok spadlo len zopár milimetrov. Vyhliadky počasia pritom jednoznačne predikujú, že zrážkový deficit sa na našom území prehĺbi.

 

Na Slovensku bude pokračovať príjemné počasie s nadpriemernými teplotami. Zdroj: archív zoznam.sk

„Počasie pod svoju kontrolu začína dostávať ďalšia tlaková výš, ktorá sa nachádza nad severnou Európou a dnes začala ovplyvňovať počasie aj na našom území. Táto tlaková výš stabilizuje počasie nad Európou počas niekoľkých nasledujúcich dní. Stred tejto tlakovej výše sa postupne presunie nad Pobaltie, kde sa bude nachádzať až do konca budúceho týždňa a bude mať tak dominantný vplyv na počasie u nás. Táto tlaková výš bude veľmi výrazná. Ovplyvňovať bude počasie prakticky v celej Európe a tlak v strede tejto tlakovej výše bude stúpať až k 1050 hPa, čo sú už veľmi výrazné hodnoty,“ konštatuje imeteo.sk.

Podľa meteorológov sú vyhliadky počasia až do konca marca optimistické. „Očakávame stabilný charakter počasia s minimom zrážok. Naše územie čaká prevažne slnečné počasie s čoraz stúpajúcimi teplotami. Tie by sa v priebehu budúceho týždňa mohli dostávať až k hranici +20 °C a nočné mrazy by mali postupne pominúť,“ informuje imeteo.sk.

Viac o téme: dážď, iMeteo.sk, JAR, letný čas, meteorológovia, počasie, predpoveď, sneh, vietor, zima, zrážky

Súvisiace články