Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

A je to tu! Jarné prázdniny ako prví absolvujú žiaci na strednom Slovensku

Ako prví si jarné prázdniny užijú žiaci na strednom Slovensku. ZDROJ: TASR/Henrich Mišovič

SLOVENSKO – Týždenné jarné prázdniny si ako prví v školskom roku 2023/2024 užijú žiaci základných a stredných škôl na strednom Slovensku. Voľno od pondelka do piatka 23. februára absolvujú žiaci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja.

 

Týždeň voľna je už tradične rozdelený podľa krajov na tri termíny. Žiaci zo stredného Slovenska sa k vyučovaniu opäť vrátia v pondelok 26. februára.

Nasledovať bude voľno pre deti z Košického a Prešovského kraja od 26. februára do 1. marca. Ako poslední si užijú voľno počas jarných prázdnin žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja v termíne od 4. do 8. marca.

Predposledným voľnom pre školákov pred letnými prázdninami budú veľkonočné prázdniny. Školáci budú od školy oddychovať od 28. marca do 2. apríla. Do školských lavíc sa vrátia v stredu 3. apríla.

Odmenou za celoročné úsilie budú pre školákov dva mesiace voľna v lete. Od školských povinností si oddýchnu od 1. júla do 30. augusta. Školský rok 2024/2025 sa začne v pondelok 2. septembra.