Regióny Bratislava PR článok Top

Ako si správne vybrať pánsky opasok? Pozrite si, aké opasky sú teraz v móde

ZDROJ: Studio Peace / Shutterstock.com

Takmer každá časť mužského outfitu priťahuje výrazne viac pozornosti ako opasok. Pánsky opasok sa považuje skôr za úžitkový ako módny kúsok. Tak či onak, je to produkt, ktorý musíte dlhšie hľadať, a vybrať si taký, ktorý s vami rezonuje. Len tak sa za pomoci pánskeho opasku môžete odlíšiť alebo vyjadriť svoj módny vkus. Ako si teda vybrať pánsky opasok, a ktoré opasky sú teraz trendy?

Dva hlavné typy pánskych opaskov

Kvalitné hnedé alebo čierne pánske opasky dodajú outfitu potrebný šmrnc, zatiaľ čo farebné exotické alebo výrazné opasky sa môžu stať stredobodom celého outfitu. Pánske opasky sa zvyčajne delia na spoločenské a voľnočasové. Spoločenské opasky sú formálnejšie a nosia sa k oblekom a elegantnejším typom oblečenia. Neformálne opasky sú širšie, menej formálne a dajú sa nosiť k džínsom, šortkám a množstvu iných druhov oblečenia.

Pri výbere spoločenského opasku musíte mať na pamäti, že opasok by sa mal čo najviac zhodovať s topánkami, ktoré si plánujete obuť. V dokonalom svete by bol opasok vyrobený z rovnakého materiálu ako vaše topánky, ale to je dosť zriedkavé. Neformálne opasky majú oveľa menej pravidiel a väčšiu flexibilitu v závislosti od situácie. Jeden opasok si tak môžete obliecť v mnohých rôznych situáciách, alebo naopak, máte veľa rôznych opaskov, ktoré nosíte s rovnakým oblečením.

ZDROJ: Jacek Korzeniewski / Shutterstock.com

Ako si vybrať pánsky opasok?

Vybrať si vhodný materiál je v tomto prípade celá veda. Ak si to však chcete uľahčiť, voľte pravú kožu. Materiál spoločenského opasku by mal byť „full grain leather”, tzn. koža najvyššej akosti. V prípade spoločenských opaskov je kvalita obzvlášť dôležitá, preto sa neuspokojte s hocijakým druhom kože. Staviť môžete aj na semiš. Jeho výhodou je, že tento druh opasku sa dá nosiť aj neformálne. Nejde však o tie najformálnejšie pánske opasky, ale ak je situácia na neformálnejšej strane elegantného spektra, semišové kúsky určite stoja za pozornosť. Povrchová úprava kože by mala byť lesklá, preto sa vyhnite akýmkoľvek matným povrchovým úpravám. Čím lesklejší povrch a jednoduchšie prevedenie, tým lepšie.

V prípade neformálnych opaskov na voľný čas je koža, samozrejme, najbežnejším typom materiálu. V tomto prípade tiež siahnite po vysokokvalitnej koži. V opačnom prípade sa vám opasok veľmi rýchlo opotrebuje rovnako, ako nekvalitná kožená peňaženka. Na neformálne opasky sa používa aj semiš alebo bavlna. Bavlnené opasky však noste iba na veľmi uvoľnené príležitosti alebo v kombinácii so šortkami, napríklad na pláž.

Základné opasky, ktoré sú trendy a mali by ste ich vlastniť

Existuje niekoľko kvalitných opaskov, ktoré by ste mali mať zavesené v šatníku. Prvým je už spomínaný formálny spoločenský opasok. Tento pánsky opasok je absolútnou nevyhnutnosťou ku každému čiernemu alebo sivému páru spoločenských nohavíc. Formálny hnedý opasok nasleduje hneď za čiernym opaskom. Ten zase potrebujete ku všetkým hnedým, khaki alebo námorníckym nohaviciam.

Príležitostný kožený hnedý opasok k džínsom na každý deň sa zase stane vašim najlepším priateľom. Oplatí sa do neho investovať, keďže ho budete mať na sebe možno i denne. Príležitostný bavlnený alebo semišový opasok je zase skvelou voľbou na leto. Akonáhle sa oteplí, šortky nahradia džínsy alebo ležérne nohavice, takže budete chcieť opasok, ktorý sa k tomuto oblečeniu hodí. Rozhodne nezabudnite ani na unikátny opasok, ktorý možno nie je úplne nevyhnutný, ale stále stojí za zmienku. Je to kúsok, ktorý odráža váš štýl, a je o niečo honosnejší ako klasické čierne a hnedé opasky. Môže to byť modrý kožený opasok s červeným prešívaním, červený opasok s bielym prešívaním alebo široký žltý semišový opasok, ktorý na seba pritiahne pozornosť.