Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE Dievčina, ktorá skočila z UFA, sa prebrala

Zdroj: TASR / Martin Baumann

BRATISLAVA – Mladá dievčina, ktorá v stredu minulý týždeň spadla z vyhliadky Mosta SNP, stále žije. Ako Glob.sk informoval pred pár dňami, maloletá leží v Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH), je v stabilizovanom stave, dokonca sa už prebrala z umelého spánku a je pri vedomí. Jej stav sa každým dňom zlepšuje. Po internete a sociálnych sieťach sa šíri, že zomrela, čo podľa informácií Glob.sk nie je pravda.

 

Informáciu portálu Glob.sk potvrdila samotná nemocnica. “Zdravotný stav pacientky je stabilizovaný, je pri vedomí a komunikuje.  Prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie mimoriadne náročnej situácie rodiny a rovnako lekárov a ostatného personálu kliniky, aby mohli nerušene vykonávať svoju prácu. Robia všetko preto, aby pacientke pomohli. V prípade zásadnej zmeny zdravotného stavu budeme verejnosť informovať. Rodina pacientky zároveň úprimne  ďakuje lekárom a sestrám Národného ústavu detských chorôb a všetkým, ktorí sa na záchrane mladého života podieľali a podieľajú za profesionálny a empatický prístup,” uviedla hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická. To nemocnici dovolil zverejniť otec maloletej. Vydaním stanoviska chcú zabrániť šíreniu nepodložených informácií.

Lekári hovoria o zázraku

Správa o páde 17-ročnej študentky z vyhliadky Mosta SNP, známej ako reštaurácia UFO, otriasla minulý týždeň Bratislavou. Pád stlmilo auto, ktoré parkovalo pod vyhliadkou. Dopadla na kufor, ktorý náraz preliačil a rozbilo sa zadné sklo. Vyhliadka sa týči do výšky takmer 100 metrov. Prežitie pádu z takejto výšky považujú lekári za zázrak.

Následne mladú ženu v kritickom stave záchranári sanitkou odviezli do NÚDCH, ktorý patrí pod Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Tam ju lekári uviedli do umelého spánku, jej stav sa postupne zlepšuje. Lekári a zdravotnícky personál, ktorí sa o dievčinu starajú, podľa našich informácií nechápu, ako pád mohla prežiť. Po páde dievčiny sa o prípad začala zaujímať aj polícia, ktorá začala trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví.