AKTUÁLNE Na Slovensko sa vracia ZIMA, SNEŽENIE a mráz! Pre TIETO okresy vydali varovanie

SLOVENSKO – Uplynulý víkend pripomínal na mnohých miestach Slovenska jar. To sa však od dnešného dňa zmení. Začiatok nového týždňa priniesol na Slovensko citeľné ochladenie, a dokonca na niektorých miestach aj snežilo.

S teplým jarným počasím sa môžeme najbližšie dni rozlúčiť. V pondelok neprekročila maximálna denná teplota +12 °C. V dôsledku nízkych teplôt sa dnes ráno a predpoludním objavilo aj sneženie.

Ako píše imeteo.sk, do stredy bude na našom území prevládať chladné počasie. „Toto ochladenie má na svedomí tlaková níž v našej oblasti, ktorá sa postarala o prílev veľmi chladného vzduchu na celé naše územie. V dôsledku tohto ochladenia už predošlú noc klesali teploty veľmi nízko, a to až takmer k -9 °C,“ informujú odborníci.

Pondeljňajšia noc bude však ešte mrazivejšia. Teploty budú počas noci klesať od -1 do -6 °C a mrznúť bude na väčšine nášho územia. Na strednom Slovensku a na Spiši teploty počas noci miestami klesnú k -4 až -9 °C.

SHMÚ upozornil na mráz vo vegetačnom období vo viacerých okresoch. Preto na mnohých častiach Slovenska vydali výstrahu prvého stupňa. Platí od polnoci do 8 hod. ráno.

ZDROJ: SHMÚ

Na príchod mrazov sa treba počas noci pripraviť aj v nížinách, kde teploty klesnú od 0 do -3 °C. Takéto nízke teploty sú hrozbou najmä pre ovocné stromy, ktoré už vo veľkom kvitnú.

Viac o téme: mrazy, ochladenie, počasie, predpoveď počasia, SHMÚ, sneženie

Súvisiace články