Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE OBROVSKÁ TRAGÉDIA Žiak dnes podpálil školu a sám ZHOREL

Gymnázium v Bratislave po požiari. Zdroj: Ramon Leško

BRATISLAVA – K obrovskej tragédii došlo na bratislavskom gymnáziu pre nadané deti. V sobotu žiak podpálil školu a sám pri čine zahynul. Informuje o tom Štandard.

Podľa informácií Štandardu žiak podpálil prvé nadzemné podlažie Školy pre mimoriadne nadané deti a Gymnázia na Teplickej ulici v Bratislave. Žiak pri požiari zahynul. Predtým podpálil motorové vozidlá na ulici, pričom sa po hlavnom meste pohyboval na skútri. Ten údajne odstavil pri škole. Do školy sa vraj dostal po rebríku po tom, ako rozbil okno.

Zdroj Štandardu uviedol, že malo ísť o bezproblémového žiaka, ktorý mal výborný prospech. Mal 18 rokov a zostával mu ešte jeden rok na gymnáziu.

Smrť muža potvrdila polícia. “Príslušníci Hasičského a záchranného zboru po uhasení požiaru spozorovali v zhorených priestoroch telo muža bez známok života. Privolaný súdny lekár na mieste konštatoval smrť,” informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Jana Šimunková. Zisťovateľ príčin požiaru uviedol, že požiar bol vytvorený úmyselne.

Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) pre oblasť zdravotníctva Juraj Štekláč spresnil, že k požiaru došlo v skorých ranných hodinách v priestoroch školy pre mimoriadne nadané deti. “V budove vznikli rozsiahlejšie škody, ale pre túto chvíľu sú pre nás nepodstatné,” dodal.

Na mieste činu ešte aj v sobotu popoludní pokračovali vyšetrovacie úkony. Psychologickú pomoc poskytujú na mieste odborníci z IPčka, priblížila riaditeľka odboru školstva, mládeže a športu Úradu BSK Jana Zápalová.

Správu budeme aktualizovať.