Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNY ONLINE FOTO Mrazivé PEKLO na CESTÁCH! Pribúdajú NEHODY, doprava KOLABUJE

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

BRATISLAVA – Počasie nám opäť dáva zabrať. Počas noci totiž dorazili na územie Slovenska mrznúce zrážky. Tie potrápili vodičov počas celej noci, no situácia je veľmi nebezpečná aj počas dnešného dňa, a to najmä na západnom a východnom Slovensku.

Aktualizácia 13:30 Pri ďalšej dopravnej nehode skončilo auto v priekope. Na mieste už zasahuje polícia.

Aktualizácia 13:00 V Košiciach sa na viacerých miestach tvoria počas celého dňa kolóny.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 12:10 V prešovskej mestskej časti Nižná Šebastová sa na zľadovatelej ceste stala dopravná nehoda.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 11:40 Centrálne príjmy Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) od utorka rána pociťujú nápor pacientov s úrazmi po pošmyknutí na zľadovatených chodníkoch a cestách. Doteraz zdravotníci ošetrili takmer 50 pacientov, pričom stále prichádzajú ďalší. Uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

“Najčastejšie naši zdravotníci ošetrujú ľahšie úrazy ako pomliaždeniny, podvrtnutia, tržné rany, pri ktorých je postačujúce ambulantné ošetrenie. Výnimkou však nie sú ani zlomeniny dolných a horných končatín, úrazy hlavy a chrbtice,” priblížila. Mnohí z týchto pacientov sa podľa jej slov musia podrobiť operačnému zákroku, a preto zostávajú hospitalizovaní v nemocnici. “Vzhľadom na pretrvávajúce nepriaznivé počasie apelujeme na zvýšenú opatrnosť chodcov,” dodala hovorkyňa.

V súvislosti s poľadovicou evidujú v utorok zvýšený počet pacientov aj na urgentnom príjme v bratislavskej Nemocnici Bory.

Aktualizácia 11:02 V súvislosti s aktuálnymi poveternostnými podmienkami eviduje polícia v utorok do 10.00 h dokopy 25 škodových udalostí a dve dopravné nehody na cestách v Košickom kraji. Pre TASR to uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

ZDROJ: mesto Košice

Ako pripomenula, škodové udalosti sú tie, kde nebola zistená prítomnosť alkoholu v dychu ani zranenia. Rozsah zranení piatich účastníkov dvoch dopravných nehôd zatiaľ nie je známy. “Predbežne však ide iba o ľahké zranenia,” dodala s tým, že doposiaľ nezaznamenali tragickú ani vážnu nehodu.

Aktualizácia 10:25 Na diaľnici D2 za Stupavou smerom do Bratislavy na 51. kilometri sa zrazili tri kamióny. Blokovaný je pravý pruh.

Aktualizácia 10:05 Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) v súvislosti so snežením upozorňuje na meškania viacerých spojov MHD. Ako pre TASR uviedla jeho hovorkyňa Vladimíra Bujňáková, autobusy momentálne ani nestoja v kopcovitých terénoch, teda na zastávkach Kalinovská, Janigova, Cassovara a Zupkova.

Linky v meste, ako sú napríklad 10, 17 a 27, meškajú do 30 minút. Väčšie meškanie evidujú na linkách v mestskej časti Nad Jazerom, a to v súvislosti s dopravnou nehodou na moste VSS.

“Výhybky v lokalite Radnica Starého mesta nie sú vyhrievané, avšak zamrznuté neboli – z tohto dôvodu nebola obmedzená električková doprava, premávajúca týmto úsekom. Naši kolegovia z údržby koľajových tratí sú v pohotovosti,” dodala.

Aktualizácia 9:35 K aktuálnej situácii v Bratislave sa vyjadril aj primátor mesta Matúš Vallo.  “S prvými posypmi sme začali postupne od 2:00 ráno. Hlavné cesty v správe mesta boli v ranných hodinách prevažne zjazdné. Chodníky si však vzhľadom na rozsah a potrebu ručných posypov v niektorých lokalitách vyžadujú viac času a posypy prebiehajú doteraz. Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a námrazy na trolejovom vedení, ktorú aktuálne odstraňujeme, je tiež premávka električiek v celom meste nepravidelná. Prosíme vás o zvýšenú opatrnosť a trpezlivosť,” napísal na sociálnej sieti.

ZDROJ: FB

Aktualizácia 9:00 Aj na východnom Slovensku je situácia zlá. Takto zasnežené cesty sú aktuálne na Šalgovíku.

Galéria
ZDROJ: Dopravný servis FB
ZDROJ: Dopravný servis FB
ZDROJ: Dopravný servis FB
navigate_before
navigate_next

Aktualizácia 8:08: Dopravu v Bratislave a okolí v utorok ráno komplikujú viaceré nehody. Vodiči by mali preto počítať so zdržaním.

Viacero nehôd sa stalo na rýchlostnej ceste R7 pred Bratislavou smerom zo Šamorína medzi kilometrami sedem a osem. Vodiči sa zdržia približne hodinu, rovnako si počkajú aj na obchádzke cez Rovinku. Nehoda je hlásená aj v bratislavských Podunajských Biskupiciach na Dvojkrížnej ulici smerom do Vrakune.

Na Záhradníckej ulici pri Justičnom paláci smerom do centra zrazilo auto chodca, blokovaný je jeden pruh.S kolónou treba rátať aj na vjazde do hlavného mesta po diaľnici D2 a aj po starej ceste zo Stupavy. Zdržanie je odhadované na 30 minút. Tiež na vjazde do Bratislavy zo Senca po diaľnici D1 si vodiči počkajú spolu asi 20 minút.

Stella centrum upozorňuje na kolóny, ktoré sú hlásené na Račianskej ulici smerom do centra hlavného mesta. Zdržanie je do desiatich minút. Do 15 minút je odhadované v smere Čunovo – Rusovce – Bratislava. Rovnako sa kolóny tvoria aj v smere Bernolákovo – Ivanka pri Dunaji. V smere Malinovo – Most pri Bratislave si vodiči počkajú do desiatich minút.