AKTUÁLNE Prudká ZMENA počasia! Silný VIETOR a POĽADOVICU vystrieda TOTO: Slováci, pripravte sa

SLOVENSKO – Počasie minulý týždeň Slovákov poriadne potrápilo. Posledné januárové dni by však konečne mohli priniesť jarné podnebie. Nielenže bude na mnohých častiach Slovenska svietiť slnko, ale malo by sa aj výrazne otepliť.

Slováci si od mrazov a silného vetra môžu na nejaký čas oddýchnuť. Všetko totiž nasvedčuje tomu, že počasie sa upokojí a dokonca už začne pripomínať jar. Ako píše imeteo.sk, na začiatku týždňa bude ovplyvňovať počasie zadná strana tlakovej výše, ktorej stred sa presunie z nášho územia nad Ukrajinu. Od juhozápadu nám po nej bude prúdiť teplý vzduch. Posledné januárové dni by mali byť na celom našom území prevažne slnečné.

Maximálna denná teplota by sa mala pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. O niečo chladnejšie bude ojedinele v údoliach. Problémy nebude robiť ani vietor. Fúkať má len prevažne slabý, no neskôr na západe mierne zosilnie a bude fúkať s rýchlosťou 2 až 6 metrov za sekundu.

Už vo štvrtok nám začne nový mesiac, február, a aj keď do oficiálneho začiatku jari je ešte ďaleko, počasie sa našimi pravidlami neriadi. Záver týždňa bude ako celok teplotne nadnormálny. Denné maximá sa vyšplhajú až do +14 °C.

Viac o téme: JAR, oteplenie, počasie, predpoveď, Slovensko, zima

Súvisiace články