Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE Ružinovskému starostovi Chrenovi horel úrad. Neuveríte, ako sa to dozvedel

Zdroj: FB / Martin Chren

BRATISLAVA – Zažil poriadne nepríjemný budíček. Starosta bratislavského Ružinova Martin Chren síce v súčasnosti leží doma a lieči sa z choroby, no dnešný telefonát ho poriadne zaskočil. Vicestarosta mestskej časti mu zavolal, že bol v miestnom úrade nahlásený požiar. Choroba-nechoroba, situáciu musel riešiť. Podľa jeho slov požiar vypukol v ambulancii lekára a o vlások minul archív úradu. 

 

Telefonát prijal od vicestarostu Martina Patoprstého. “Deje sa niečo?” pýtal sa Chren, ktorý sa aktuálne lieči z choroby. “Až na to, že ti horí úrad, tak nič,” odpovedal mu vicestarosta. Chren dodal, že po týchto slovách “vystrelil” z postele a “prešla ho aj chrípka”.

Ako ďalej uviedol, dnes ráno vypukol požiar v jednej časti budovy, kde má dlhodobý komerčný prenájom súkromný lekár. “Najpravdepodobnejšia príčina je skrat od zariadenia (konvica alebo nabíjačka), pripojeného vo vadnej predlžovačke. Ordinácia zhorela do tla, na úrade netečie voda a v trakte A nejde elektrina,” vysvetlil na sociálnej sieti. Dodal, že ide o časť budovy, kde má miestny úrad uložené a napojené servre. Požiar spôsobil, že minimálne v pondelok bude úrad fungovať v krízovom režime a vopred sa návštevníkom inštitúcie za nepríjemnosti ospravedlňuje.

“Vďaka bleskovému zásahu hasičov, vrátane našich dobrovoľných z Ružinova, úrad okrem zadymenia a pár rozbitých dverí (aby sa hasiči dostali dnu) neutrpel, zdá sa, žiadne veľké škody. Ale plamene v ordinácii riadne olízli stenu, za ktorou je náš archív,” poďakoval sa Chren hasičom. Rovnako sa poďakoval aj svojim kolegom, ktorí riešia, ako budú najbližšie hodiny a dni fungovať, aby čo najrýchlejšie odstránili škody.

Glob.sk sa s informáciou obrátil aj na operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru v Bratislave. Informáciu o požiare nám potvrdili. “Môžeme potvrdiť, že nám dnes bol o 8:09 nahlásený požiar, ktorý vypukol na miestnom úrade v Ružinove. Požiar už je uhasený a jednotky sú na základni,” vysvetlil pracovník operačného strediska.

Správu budeme aktualizovať.