AKTUÁLNE Slovákov čaká EXTRÉMNE počasie: K sibírskej zime sa pridá aj SNEŽENIE! Na TOTO sa pripravte

SLOVENSKO – Najbližšie obdobie môžeme očakávať stále studené počasie. Pozitívnou správou sú však slnečné lúče, ktoré spestria dni Slovákom takmer v každom regióne.

Predpovede meteorológov sú celkom priaznivé. Uprostred týždňa by sa malo otepliť, avšak nie na dlho. Tak ako v utorok, aj v stredu vyjde na oblohu slnko, čo v mnohých vyvolá dojem oteplenia.

Ako píše portál pocasieradar.sk, vďaka tlakovej výši, ktorá ostane nehybná na svojom mieste, ostane aj jasno, prípadne iba malá oblačnosť. Nočné a ranné teploty budú mať takmer rovnakú hodnotu – cca -19 až -15 °C na severe, inde – 5 až -10 °C. Cez deň bude však trochu teplejšie – na severe v hornatých oblastiach okolo -2 až 0 °C, na ostatnom území 0 až 2 či 3 °C. Vietor zafúka iba slabý.

Mrazy budú trvať

Štvrtkové počasie nebude iné. Väčšinu dňa bude pokračovať slnečné počasie so zimnými teplotami vzduchu. Ranné teploty v dolinách môžu byť extrémne mrazivé, až -17 či -18 °C, cez deň tie maximálne dosiahnu podobné hodnoty ako v stredu.

Na Slovensku sa očakáva mimoriadna kalamita s prívalmi snehu. Zdroj: Peter Korček

„Z veľmi ojedinelého smeru – od severovýchodu – k nám dorazí studený front. Práve on bude prezentovať okrajovú časť výrazného vpádu arktického vzduchu na Ukrajinu. Tento front sa prejaví zväčšenou oblačnosťou, už od popoludňajších (na východe už dopoludňajších) hodín,“ informujú meteorológovia.

Na východe a zvlášť na severovýchode Slovenska (v Prešovskom kraji), sa front prejaví aj slabým až miernym snežením od podvečerných hodín. Celkovo by tam mohlo nasnežiť do 5 cm nového snehu.

Viac o téme: mrazy, ochladenie, počasie, predpoveď

Súvisiace články