Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE To NAJHORŠIE ešte len príde! Už ZAJTRA ďalšia SNEHOVÁ kalamita: Piatok NEBUDE o nič lepší, na TOTO sa pripravte

Ilustračné foto. Zdroj: zregionu.sk

SLOVENSKO – Prvá tohtoročná snehová kalamita, ktorá zasiahla najmä juh a východ Slovenska, je za nami. Napadlo priemerne okolo 10 -15 cm, no v niektorých oblastiach a na horách aj viac ako 30 cm. O pár hodín nás ale čaká ďalšia.

 

Ako informuje portál imeteo.sk, dnes už zrážok bude málo. Skôr nás čaká mráz. Zajtra sa však počasie opäť zhorší a čaká nás ďalšia snehová kalamita. Malo by snežiť na celom našom území, no najväčšia nádielka sa očakáva opäť na juhu a východe Slovenska.

“Vo štvrtok ráno sa tak pripravte od juhu na ďalšie sneženie, ktoré bude najintenzívnejšie v Banskobystrickom a v Košickom kraji. Tam môže priniesť 10 až 20 cm čerstvého snehu,” píše portál.

V počasí nás čakajú výrazné zmeny. | ZDROJ: Pixabay (ilustračné foto)

Sneženie a kalamita v piatok nie sú ešte isté. Jedine, na čom sa meteorológovia zhodujú, je to, že piatok prinesie výdatné zrážky. Ale nevedno, či bude pršať alebo snežiť. Hranica medzi snehovou kalamitou a lejakom bude extrémne tenká.

Teda na juhu môže pršať a inde intenzívne snežiť.  Napríklad Viedeň môžu zasypať hory snehu a v Bratislave sa budú ľudia brodiť kalužami. Podobne to môže byť aj v iných mestách. Slovensko môže zasiahnuť aj plošná kalamita, no vylúčené nie je ani to, že kalamita ovplyvní len niektoré regióny.