Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE VAROVANIE Tu už priamo z dvora kradnú aj psov! VIDEO zachytilo páchateľa pri čine: Zúfala majiteľka prosí o pomoc

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

BRATISLAVA – Majitelia psov v hlavnom meste by mali zbystriť pozornosť. Nešťastná majiteľka len dvojročnej fenky nemeckého ovčiaka upozornila na muža, ktorý jej pravdepodobne ukradol psa priamo z dvora. Prostredníctvom sociálnych sietí žiada o pomoc pri hľadaní psa i páchateľa.

Prípad sa stal včera, 1.4, v mestskej časti Vrakuňa v čase 6:30. Ukradnutá fenka je podľa slov samotnej majiteľky Szabovej,  veľmi priateľská. “Bývalý majiteľ ju umiestnil k nám, lebo ju chcel ako strážneho psa, ale rýchlo zistil, že na to nemá povahu.,” uviedla nám pani Szabová.

Majiteľka verí, že sa fenka dostane naspäť domov. ZDROJ: FB/Adriana Szabová.

Prípadom sa zaoberá aj polícia. Majiteľka krádež na políciu bezodkladne nahlásila, hliadka skontrolovala dvor aj okolnosti činu. Videá pravdepodobného páchateľa sa k majiteľke však dostali až dnes, 2.4., a budú poskytnuté polícií pre bližšie pátranie.

Obyvatelia sídliska Vrakuňa a okolia by si však mali dať pozor – podobný prípad sa tam nestal po prvý krát. “Už minulý rok zo susedstva takto odcudzili psa, ten sa však našiel, hoci už u nových majiteľov, kde ho zlodeji predali,” povedala nám pani Szabová.

Muža, ktorý mal ukradnúť psa, zachytili bezpečnostné kamery. ZDROJ: FB/Adriana Szabová.

Zároveň nás požiadala o pomoc pri hľadaní jej milovanej fenky alebo rozpoznanie páchateľa. Fenka má dva roky, je čierno-žltého sfarbenia a počúva na meno Ina. Ak by ste ju niekde videli alebo rozpoznali pána z videa alebo v príspevku na sociálnej sieti pani Szabovej, môžete informovať priamo majiteľku na telefónnom čísle +421 905 385 943.