Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Veľký VÝPADOK LIEKOV na celom Slovensku! Už čoskoro ZASTAVIA dodávky aj TOHTO známeho a obľúbeného lieku

Odborníci z trhu sťahujú tento liek.
Ilustračné foto. ZDROJ: Pixabay

BRATISLAVA – Zohnať niektoré lieky je v súčasnosti problém. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) naďalej eviduje výpadky pri antibiotikách aj liekoch na psychické či neurologické ochorenia. Zároveň informuje, že dôjde aj k prerušeniu dodávok známeho spreja do nosa.

V prípade antibiotík ŠÚKL eviduje aj isté percento s prerušenými dodávkami. “Taktiež evidujeme opakujúce sa krátkodobé výpadky pri liekoch zo skupiny imunoglobulínov,” uviedla pre TASR hovorkyňa ústavu Jana Matiašová.

Dôjde aj k výpadku spreja do nosa?

Podľa informácií Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) bude na Slovensku od 1. augusta  prerušená dodávka lieku Nasic pre deti. Ide o nosovú roztokovú aerodisperziu s namontovaným rozprašovačom. Upozornil na to portál Refresher. “Dňa 20. 5. 2024 oznámil držiteľ na ŠÚKL prerušenie dodávok lieku do SR s účinnosťou od 1. 8. 2024,” informuje ústav.

Liek nie je viazaný na lekársky predpis a vyrába ho firma Klosterfrau Berlin, GmbH (DEU). „Používa sa na zníženie prekrvenia nosa počas nádchy a podporu hojenia kožných a sliznicových poranení, na úľavu od vazomotorickej nádchy (nádcha spôsobená rozšírením ciev v nosovej sliznici), na liečbu sťaženého dýchania nosom po operácii nosa,“ uvádza ŠÚKL.