AKTUÁLNE Veľký VÝPADOK v hlavnom meste! Vodiči zúria, NEDÁ sa kúpiť parkovací lístok: Dostanú pokuty?

BRATISLAVA – Vodičov v Bratislave dnes zastihla nečakaná komplikácia. Zlyhal bratislavský parkovací asistent PAAS, ľudia si preto nemôžu zakúpiť parkovací lístok.

Medzi vodičmi, ktorí musia zaparkovať v spoplatnených zónach, to vyvolalo obavy, že dostanú pokutu. Opakovane si skúšajú kúpiť lístok, avšak márne. „Nefunguje mi mobilná aplikácia PAAS a keď som šiel do blízkych potravín na Námestí slobody, kde tiež možno zaplatiť za parkovanie, predavačka uviedla, že nefunguje to ani im, a že už od rána tam preto sú rozčúlení ľudia,“ hovorí pre regiony.sk vodič Vlado.

Technické problémy potvrdilo hlavné mesto. „Aktuálne evidujeme dočasný technický výpadok a nie je možné zakúpiť si parkovací lístok,“ uvádza sa v ozname na stránke PAAS. Mesto zároveň dodáva, že pokuty až do odstránenia poruchy udeľovať nebudú. „Kontrola parkovacích lístkov je v doobedných hodinách pozastavená. Na vyriešení výpadku pracujeme. Ospravedlňujeme sa za spôsobené komplikácie,“ dodalo.

PAAS, ktorý bratislavská samospráva označuje za jednu z najväčších reforiem v hlavnom meste, spustili v prvých zónach začiatkom roka 2022 a postupne regulované parkovanie spúšťajú v lokalitách naprieč celým mestom.

Viac o téme: paas, parkovací asistent, parkovanie, regulované parkovanie, výpadok

Súvisiace články