Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNE Zima sa vrátila v plnej sile: Čakajú nás ešte MRAZIVÉ dni aj SNEŽENIE, pre toto hrozia ŠKODY! Kedy konečne príde zmena?

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Podľa meteorológov mrazy ešte nepoľavia. Mrznúť by malo aj počas dvoch nasledujúcich nocí. Škody hrozia najmä ovocinárom.

Ako informuje portál iMeteo.sk, v noci bolo najchladnejšie v horských dolinách na severe, ráno bolo veľmi chladno aj na strednom Slovensku v okolí Brezna, Zvolena či Žiaru nad Hronom. Napríklad, na Skalnatom plese zaznamenali teplotu -5,5 °C, v Brezne klesla do rána teplota na -1,8 °C a vo Vígľaši pri Zvolene na -1,7 °C.

Nasledujúce dve noci by ale mali byť ešte mrazivejšie. Mrznúť by malo aj v nížinách, čo znamená hrozbu najmä pre úrodu ovocinárov, keďže stromy sú už v plnom rozkvete. Teplota by mala poklesnúť k -3 °C na väčšine nášho územia, pričom v mrazivých dolinách na severe a strede Slovenska aj -5 °C. “S prízemnými mrazmi treba počítať aj začiatkom tohto týždňa, a to minimálne do stredy 24. apríla,” predpovedá iMeteo.

Ako dodáva portál, sa naše územie vrátilo aj sneženie. Aj v nasledujúcich dňoch treba počítať s ojedinelým snežením, no nebude výdatné, ale pôjde skôr len o biely poprašok.