Regióny Bratislava Top

AKTUÁLNE VIDEO Zrazil sa AUTOBUS plný ľudí s kamiónom! Diaľnica je UZAVRETÁ: Hlásia jedného mŕtveho

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

MALACKY – Na diaľnici D2 za Malackami smerom do Česka sa aktuálne stala desivá dopravná nehoda. Na ceste sa zrazil autobus s kamiónom. Nehoda komplikuje aj dopravu, diaľnicu na tomto úseku uzavreli. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. 

 

Desivá dopravná nehoda sa stala dnes 15. mája okolo 11.00 hodiny. Na diaľnici D2 sa podľa aktuálnych informácií zrazil autobus s kamiónom. Diaľnicu preto v tomto úseku úplne uzavreli. Danú trasu mohli vodiči obísť cez Malacky a Moravský Svätý Ján.

19:31 Aktualizácia Diaľnica D2 v smere na Brodské je po pondelkovej nehode kamióna a autobusu prejazdná bez obmedzení. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

“Prípad si prevzal vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Malackách. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,” spresnila.

Dopravná nehoda kamióna a autobusu, ktorá sa v pondelok predpoludním stala na diaľnici D2 v smere do Kútov, si vyžiadala jednu obeť, 13 osôb sa zranilo ťažko, osem utrpelo stredne ťažké poranenia a 38 osôb sa zranilo ľahko alebo neutrpelo žiadne poranenia.

18:18 Aktualizácia Autobus, ktorý sa na diaľnici zrazil s kamiónom, išiel z Maďarska do Česka. “Podľa informácií, ktoré sme dostali, smerovali z mesta Miškolc do Prahy na rekreáciu,” uviedol Mikulášek. Diaľnica je v danom úseku podľa ministra vnútra Ivana Šimka naďalej uzavretá. “Robia sa úkony, ktoré sú potrebné pre vyšetrenie celej nehody,” poznamenal.

Na mieste zasahovalo dokopy 12 pozemných ambulancií záchranárov a tri vrtuľníky, ktoré sa niekoľkokrát otočili, ozrejmila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Alena Krčová. Zdôraznila, že nešlo o bežnú udalosť. Zo 60 účastníkov nehody jeden podľahol ťažkým zraneniam na mieste. “Ďalších 13 osôb sa zranilo ťažko, osem utrpelo stredne ťažké poranenia a 38 osôb sa zranilo ľahko alebo neutrpelo žiadne poranenia,” spresnila.

Galéria
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. ZDROJ: Hazz
navigate_before
navigate_next

17:40 Aktualizácia Po pondelkovej nehode autobusu na D2 prijali v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) desať pacientov, z toho osem v kritickom stave. Na brífingu o tom informoval riaditeľ nemocnice Alexander Mayer. Ďalších zranených ošetrili v nemocniciach v Malackách, Trnave a Skalici. Prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek potvrdil, že išlo o autobus s maďarskými turistami.

„Rozsah zranení je skutočne alarmujúci. Sú to polytraumy, ľudia, ktorí vyžadujú umelú pľúcnu ventiláciu, sú tam rozsiahle traumatické zmeny tváre, panvy, dolných končatín vyžadujúce si okamžitú intervenciu, ktorú pacienti dostali,“ povedal minister Palkovič.

15:00 Aktualizácia Na mieste zasahujú až tri záchranné vrtuľníky. Podľa najnovších informácií sa medzi zranenými nachádzajú aj prvé obete. Pre noviny.sk to potvrdil minister zdravotníctva Michal Palkovič. „Bol som ubezpečený zo strany operačného strediska ZZS, ako aj nemocníc, že všetkým zraneným je poskytovaná okamžitá a kvalitná zdravotná starostlivosť. Urobíme všetko pre záchranu ich životov a zdravia. Je mi veľmi ľúto aj jedného vyhasnutého života, pozostalým vyjadrujem úprimnú sústrasť,“ vyjadril sa minister zdravotníctva.

13:50 Aktualizácia Na mieste udalosti tiež zasahuje momentálne 28 príslušníkov HaZZ z Malaciek a z Bratislavy, ktorí poskytujú zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a vyslobodzujú zakliesnené osoby z havarovaného autobusu. “Pri nehode sa zranilo ďalších 55 ľudí. Utrpeli zranenia rôzneho rozsahu,” uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová.

12:40 Aktualizácia Podľa informácií TV JOJ je na mieste niekoľko zranených, niektorí aj ťažko a veľa osôb je stále zakliesnených v autobuse. Autobus plný ľudí sa mal zraziť s kamiónom, ktorý vyhádal z odpočívadla a pravdepodobne si nevšimol idúci autobus.

11:30 Aktualiácia Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky. Svedkovia tiež na sociálnej sieti uvádzajú, že nehoda vyzerá naozaj desivo. “Nevypadalo to pekne, skla vybité a bus plný ľudí, ktorí vyskakovali von,” uvádzajú. Podľa okoloidúcich vodičov je situácia naozaj vážna. Autobus je totálne zdemolovaný, pričom niektorí cestujúci z neho nemôžu vystúpiť von. Uviazli pod kamiónom. “Už išla asi štvrtá sanitka okolo, plus hasičský autobus,” píšu vodiči na sociálnej sieti.

Polícia riadi dopravu

“Upozorňujeme vodičov, že na úrovni odpočívadla Závod (15 – 15.5 kilometer) na diaľnici D2 v smere do Českej republiky došlo k dopravnej nehode autobusu a nákladného vozidla,” informujú bratislavskí policajti.
Policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave aktuálne vykonávajú odklon cestnej premávky v smere na Malacky po ceste č. I/2 (stará cesta). V súvislosti so vzniknutou situáciou bude dlhodobo uzavretý uvedený úsek diaľnice.
“Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia,” dodávajú policajti.
11:00 Aktualizácia Prvé hlásenie o nehode dostali záchranári o 10.33 h a do desiatich minút dorazila na miesto prvá záchranárska posádka a o 11.17 h už odvážali prvého pacienta do UNB.