Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

AKTUÁLNY ONLINE Počasie UDRELO v plnej sile! VIDEO Hromadné NEHODY a UZAVRETÉ priechody: Doprava úplne KOLABUJE

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

SLOVENSKO – Dnešok  je pre mnohých vodičov na cestách už od rána extrémne komplikovaný. Husté sneženie a poľadovica obmedzujú dopravu. 

Studený front priniesol na naše územie zrážky, či už v podobe sneženia alebo dažďa. Poča noci sa takmer na celom Slovensku vytvorila na vozovkách poľadvica, ktorá je pre vodičov nebezpečná.  Kvôli nej sa už  od rána udiali na cestách mnohé nehody a komplikácie.

Aktualizácia 16:00 Za Moldavou smerom na Jasov sa na ceste stali rovno dve nehody. Autá spadli do priekopy.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 15:20 Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove ošetrili v súvislosti so snežením a poľadovicou v utorok (23. 1.) celkovo 28 pacientov. Informovala PR manažérka nemocnice Martina Pavliková.

“Zranenia pacientov vznikli najmä pri pádoch po pošmyknutí, ošetrené boli zranenia v oblasti hlavy, dolných a horných končatín, kde prevažne išlo o zlomeniny,” uviedla Pavliková.

V jednom prípade si zranenia podľa jej slov vyžiadali hospitalizáciu, v ďalšom prípade boli do nemocnice privezení pacienti po tragickej autonehode.

Aktualizácia 14:40 Na ceste smerom na Teriakovce skončilo vozidlo mimo cesty.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 14:00 Situácia od Vranova nad Topľou cez Dargov a potom späť Sečovce.

Aktualizácia 13:30 Vodiči varujú aj pred cestou smer na Čierne Pole z Veľkých Kapušian. “A cesta za Čiernym Poľom smerom na Pavlovce Ťahyňa ani nehovorím, katastrofa, auta sa šmýkajú,” opisujú aktuálnu situáciu vodiči.

Aktualizácia 12:00 Takto vyzerajú zľadovatelé cesty v Košiciach.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 11:20 Zápchy sa tvoria aj v Sečovciach.

ZDROJ: Dopravný servis FB

Aktualizácia 11:10 Poľadovica na cestách zapríčinila hromadnú dopravnú nehodu aj v hlavnom meste. Na Tupého ulici v meskej časti Nové mesto v Bratislave sa zrazilo viac než 8 áut!

Aktualizácia 10:30 Horský priechod Donovaly je uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov. Na ceste Srdiečko – Bystrá sú potrebné snehové reťaze pre všetky vozidlá. Pre osobné vozidlá je však cesta relatívne prejazdná.

Aktualizácia 10:00 Na nebezpečné cesty upozorňujú aj žilinskí policajti. “Situáciu na cestách v našom kraji monitorujeme a vykonávame opatrenia, aby boli cesty bezpečné,” napísali na sociálnej sieti.

ZDROJ: KR PZ ZA

Aktualizácia 09:00 Vodiči hlásia aj viacero dopravných nehôd, a to hneď za Špačincami v smere do Jaslovských Bohuníc, pozor je tam aj poľadovica. Kvôli poľadovici je úsek neprejazdný medzi Starou Turou – Papradou a Poriadím, je tam aj viacero odstavených áut.

Ako informuje imeteo.sk, ďalšie nehody sa tiež stali v Nitrianskej Strede v smere do Chrabrian. Pred Turčekom v smere od Turčianskych Teplíc sa šmýkajú kamióny, postojíte si tam v kolóne.

 “Na poľadovicu si dajte pozor hlavne v okresoch Bratislava, Senec, Senica, Pezinok, Skalica, Trnava, Piešťany, Krupina, Kežmarok a Stará Ľubovňa, informuje Stella centrum,” varujú meteorológovia.