Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

AKTUÁLNY ONLINE Sneh uzatvára prvé CESTY: TU je situácia najhoršia!

Ilustračné foto. ZDROJ: zregionu.sk

SLOVENSKO – Sneženie sa pomaly presúva na východ a podľa meteorológov v noci ešte zosilnie. Polícia postupne uzatvára najmä horské priechody.

 

Aktualizované o 19.55 h

Časť Slovenska môže aj naďalej potrápiť sneženie a poľadovica. Vydané sú výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav o tom informuje na svojom webe.
Výstraha pred snežením je do štvrtkového (7. 12.) rána vydaná pre väčšinu Banskobystrického kraja, tiež pre okresy Prievidza, Levice, Zlaté Moravce a Turčianske Teplice. “Ojedinele spadne okolo desať centimetrov nového snehu,” podotkli meteorológovia.
Do stredajšej polnoci sa môže podľa nich poľadovica ojedinele vyskytnúť v celom Banskobystrickom kraji, vo väčšine Nitrianskeho kraja a v okresoch Rožňava, Dunajská Streda, Galanta a Hlohovec. Vo štvrtok by mal pribudnúť aj Košický kraj, s výnimkou okresu Spišská Nová Ves.
Prvostupňová výstraha pred tvorbou snehových jazykov a závejov by mala začať platiť vo štvrtok od 7.00 h v celom Bratislavskom a Trnavskom kraji i v časti Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.

Informácie Slovenskej správy ciest hovoria, že cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach pokrytý čerstvým, kašovitým až utlačeným a miestami aj zľadovateným snehom v hrúbke 1-3 cm, na cestách III. triedy v oblasti Trstenej utlačeným snehom do 4 – 5 cm.

Na diaľniciach a rýchlostných cestách je situácia lepšia. Povrch ciest je mokrý, len na R3 v oblasti Hornej Štubne a na R1 v oblasti Banskej Bystrice sa nachádza kašovitý sneh.

Pred 17.00 h polícia uzavrela horský priechod Donovaly pre nákladnú dopravu nad 10 m celkovej dĺžky po tom, ako sa z obidvoch strán začali šmýkať kamióny, ktoré majú vplyv na plynulosť dopravy.

Ako informuje portál imeteo.sk, v priebehu nadchádzajúcich hodín bude snežiť predovšetkým na strednom Slovensku.

Zároveň budú teploty klesať pod nulu, vplyvom čoho sa na takmer všetkých cestách začne tvoriť snehový poprašok.

V priebehu noci by naviac malo prísť intenzívnejšie sneženie, ktoré spôsobí výraznejšie problémy.