Regióny Bratislava

Amerických vojakov z incidentu vo Zvolene odvelili zo Slovenska

Amerických vojakov z incidentu vo Zvolene odvelili zo Slovenska. ZDROJ: TAS

BRATISLAVA – Dvoch príslušníkov americkej armády, ktorí boli účastníkmi incidentu vo zvolenských potravinách, odvolali z pôsobenia na Slovensku a čakajú na ďalšie disciplinárne opatrenia zo strany ich veliteľov. Na sociálnej sieti o tom informovalo Veľvyslanectvo USA v SR.  

 

“Výmena názorov, ku ktorej došlo medzi príslušníkmi americkej armády v potravinách vo Zvolene, bola neospravedlniteľným prejavom neúcty k slovenskej polícii a verejnosti,” uviedla ambasáda. Ozrejmila, že polícia v tomto prípade obvinenie nevzniesla, ale upozornila, že ich správanie sa nedá ospravedlniť.

“Je škoda, že niektorí sa snažia využiť túto udalosť ako príležitosť na rozdelenie našich krajín a očiernenie množstva amerických vojakov a vojačiek. Tí prišli pomôcť a podporiť Slovensko, nášho spojenca, od momentu brutálnej ruskej invázie na susednú Ukrajinu,” skonštatovalo veľvyslanectvo.

Spor medzi americkými vojakmi vo Zvolene eviduje aj ministerstvo obrany. “Vzájomnou slovnou potýčkou neohrozovali a neútočili na verejnosť, nespôsobili žiadne škody na zdraví a ani majetku. Napriek tomu však vnímame snahu celú vec účelovo zveličiť. S americkou stranou komunikujeme o opatreniach, aby sa takáto situácia neopakovala, pretože vrhá zlé svetlo na všetko dobré, čo spojenci robia pre našu spoločnú obranu,” reagovala Mária Precner z komunikačného odboru rezortu obrany.