Regióny Bratislava

BASKETBAL: Interisti si to v novej hale rozdajú s lídrom tabuľky. Fanúšikom sľubujú športové vzrušenie!

Zdroj: Vladimír Dorňák

BRATISLAVA – Zážitok a výborný basketbalový zápas. Presne to sľubujú Interisti už túto stredu vo vynovenej hale na Pasienkoch, kde sa postavia proti aktuálnemu lídrovi tabuľky Leviciam. Diváci a fanúšikovia basketbalu sa môžu tešiť aj na staronovú posilu Interu litovského pivota Tomasa Zdanavičiusa.

Práve s Levicami Inter odohral svoj posledný zápas v hale na Pasienkoch, kým celá ikonická aréna prešla od roku 2021 výraznou rekonštrukciou a modernizáciou. Interisti sa pred pár týždňami vrátili na domácu pôdu a sú pripravení na levických súperov. „Určite to bude atraktívny zápas s mimoriadne kvalitným súperom, proti ktorému chceme odohrať vyrovnaný a koncentrovaný zápas. Levice patria dlhodobo ku najkvalitnejším mužstvám na Slovensku, ktoré úspešne pôsobia aj na medzinárodnej scéne,“ povedal pre regiony.sk Andrej Hyža, sekretár Basketbalového klubu Inter Bratislava.

Zdroj: Vladimír Dorňák

Verí, že zápas (streda o 18.00 h) bude plný zaujímavých akcií, ktoré zaujmú športových fanúšikov v Bratislave. Pomôcť Interistom má aj posila v podobe litovského pivota Tomasa Zdanavičiusa. „Ide o staronovú posilu. Tomas odohral úspešnú sezónu 2022/23 v drese Interu, kedy patril medzi najväčšie hviezdy ligy. Práve v zápase proti Leviciam absolvuje svoju druhú premiéru,“ vysvetlil Hyža.

Zdroj: Vladimír Dorňák

Podľa sekretára Hyžu je klub spokojný, že sa basketbalisti mohli po rokoch vrátiť na svoju domácu pôdu. Počas rekonštrukcie arény hrávali v hale na Vietnamskej ulici, ktorej kapacita bola na úrovni 150 divákov. „Oproti Pasienkom s kapacitou vyše 3000 divákov je to rozhodne zmena. Zároveň vizuálny obsah na LED paneloch po celej hale určite prispeje k atraktivite zápasov. Hráčom sa nová hala určite páči a hlavne sme všetci veľmi radi, že basketbal v Bratislave a aj na Slovensku má dôstojnú halu na úrovni 21. storočia,“ dodal na záver Andrej Hyža.