Regióny Bratislava Pezinok Top

BEZ HANBY A ÚCTY! V Modre okradol mŕtvych, hrozí mu prísny trest

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Zlodeji sa už znížia naozaj ku všetkému. Aj k vykradnutiu miesta posledného odpočinku. Kým niektorí sa ulakomia na kvety a kahance, iní si “trúfnu” aj na viac. Bratislavskí policajti upozornili na prípad, kedy z cintorínu v Modre zmizli dve kamenné platne. Páchateľovi, ktorí sa rozhodol zneuctiť miesto posledného odpočinku, teraz hrozí niekoľkoročné väzenie. 

 

Podľa bratislavských policajtov sa šokujúci prípad stal medzi 29. aprílom a 6. májom. “Doposiaľ neznámy páchateľ mal v danom čase odcudziť z mestského cintorína v Modre dve platne vyrobené z prírodného kameňa – tarnu. Odcudziť ich mal priamo z hrobu, ktorý patrí rodičom poškodenej osoby. Škoda spôsobená touto krádežou bola doposiaľ vyčíslená na 266 eur,” informovali muži zákona s tým, že páchateľ konal bez hanby a úcty.

Ako dodali, “vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku začal trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže”, pričom páchateľovi hrozí za jeho čin niekoľkoročný pobyt za mrežami. Konkrétne mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Polícia sa zároveň obrátila aj na občanov s prosbou o pomoc pri dolapení zlodeja. “Akékoľvek informáciám, ktoré by nám pomohli objasniť tento prípad, môže verejnosť oznámiť polícii osobne na ktoromkoľvek oddelení alebo na čísle 158,” uzavreli.
Galéria
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next