Bratislava bude počas víkendu hore nohami. Sú tu populárne a tradičné RAČIANSKE HODY

BRATISLAVA – Bratislavská Rača je známa najmä Vinobraním, ktoré je na začiatku septembra dlhoročnou tradíciou nielen pre miestnych vinárov, ale aj Bratislavu a jej celé okolie. No už počas víkendu, od soboty 30. apríla do nedele 1. mája sa môžete tešiť na Račianske hody a víkend plný tradícii a ľudového programu.

 

Ako informuje Mestská časť Rača súčasťou hodov je tento rok aj tradičné Stavanie mája. Račianski vinári Vás pozvú do otvorenej pivnice pod Nemeckým kultúrnym domom a Vínnej uličky v amfiteátri v Knižkovej doline. V nedeľu Račanov zobudí Dychová hudba Račianka v Hodovom budíčku. Okrem toho Vás čakajú vás koncerty ľudových skupín, divadelné predstavenia a hry pre deti, výstavy, kolotoče, degustácia vínka či stánky s chutným jedlom. Predajné stánky nájdete na Alstrovej ulici a v Knižkovej doline. „Račianske hody sú oslavou výročia posvätenia kostola (1. máj) a sviatku jeho patrónov – apoštolov Filipa a Jakuba (3. máj), ktorým je tento kostol zasvätený. Dalo by sa povedať, že v Rači máme „dvojité“ hody – slávime výročie posvätenia kostola a zároveň aj sviatok jeho patrónov“, pripomenul farár Zdenko Sitka.

Sú tu obľúbené Račianske hody. Od soboty 30. apríla do nedele 1. mája sa môžete tešiť na víkend plný tradícii a ľudového programu. ZDROJ: fb MČ Rača

Viac o téme: Dychová hudba, kultúra, mestská časť Rača, ochutnávka vín, program, Račianske hody, vinári, zábava

Súvisiace články