Regióny Bratislava

Bratislava opäť otvorí mestský bazár. V júni bude zbierať použité veci

Ilustračná foto. Zdroj: Zoznam.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Mesto Bratislava v spolupráci s mestskou organizáciou Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) pripravujú ďalší mestský bazár. Konať sa bude cez víkend 26. – 27. júna. Nepotrebné, ale stále použiteľné veci bude možné nosiť do centrály OLO od 9. do 23. júna. 

 

„Cieľom zberu je zbaviť domácnosti nepotrebných vecí, ktoré by sa inak stali odpadom, a dať im tak druhú šancu. Tieto vyzbierané veci si budú môcť záujemcovia následne zakúpiť za symbolické ceny,“ priblížila Linda Golejová z OLO.

Darovať je možné napríklad nečalúnený nábytok (okrem matracov), záhradný či detský nábytok, knižnice, kuchynské potreby (nie elektronické), záhradkárske potreby, športovú výbavu, bicykle, kolobežky, trojkolky, kancelárske a školské potreby, spoločenské hry, chovateľské potreby, niektoré hudobné nástroje, ale tiež knihy, časopisy, CD a DVD. Predmety však musia byť čisté, zachované, funkčné a kompletné.

Veci bude možné doniesť do centrály OLO na Ivanskej ceste vo vybraných dňoch a časoch, a to v stredy medzi 12.00 a 18.00 h a v piatky a soboty medzi 8.00 a 18.00 h. Organizátori však pripomínajú, že je naďalej potrebné dodržiavať hygienické opatrenia, teda rozstupy a rúška. „Vyzbierané predmety budú do podujatia v dostatočnej časovej karanténe a budú pripravené tak, aby boli počas podujatia neinfekčné,“ ubezpečujú.

Mestský bazár sa bude konať 26. a 27. júna v areáli Komunálneho podniku na Bazovej ulici, v čase od 10.00 do 18.00 h. Vyzbierané financie budú vedené na transparentom účte abudú použité na budovanie stabilného Bratislavského centra opätovného použitia. Na mieste bude možná i bezkontaktná platba kartou. Bližšie informácie sú na webovej stránke www.olo.sk.