Regióny Bratislava

Bratislavské divadlo plánuje hrať celé leto v open-air na nádvorí Zichyho paláca

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Bratislavské divadlo GUnaGU privíta svojich divákov v hľadisku 5. júna. Po dlhej pauze spôsobenej pandémiou otvorí svoje priestory premiérou hry Hups! (budúcnosť už nie je to, čo bývala).

 

“Hovoril som si, koľkokrát sme radi chodili do kina na katastrofické filmy a teraz jeden katastrofický príbeh žijeme, a preto som napísal toto sci-fi,” uviedol Viliam Klimáček, autor hry, režisér a riaditeľ divadla GUnaGU, ktoré si sociálnu a spoločenskú situáciu roky všíma cez humor.

 “Po dodržaní odstupov budeme mať v sále 50 miest. Vyžadovať od divákov antigénový test z dňa predstavenia považujem za veľmi nerovné podmienky, keďže návštevníci kostolov test nepotrebujú. Verím, že sa to do júna zmierni,” poznamenal Klimáček.

Okrem júnovej premiéry novej hry, čiernej komédie, ktorú Klimáček napísal pre Zuzanu Kronerovú, uvedie GUnaGU v júni svoje najnovšie tituly V tomto meste zdochol pes i prvú “covidovú” hru o ľuďoch prinútených pracovať na home office – Eva robí z domu. “Okrem toho rozbiehame akciu ‘Vezmite tínedžera do divadla’,” avizuje spisovateľ, dramatik, režisér a zakladateľ GUnaGU podujatie, ktoré sa uskutoční 19. júna o 15.00 h a divadlo na ňom odohrá inscenáciu Youtuberi. “Plánujeme hrať celé leto dvakrát do týždňa v open-air na nádvorí Zichyho paláca,” uzavrel.