Regióny Bratislava

Bratislavské Nové Mesto získalo 60-tisíc respirátorov pre svojich obyvateľov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Bratislavské Nové Mesto získalo 60-tisíc certifikovaných respirátorov. Dostať by ich mali seniori nad 60 rokov či deti a zamestnanci materských a základných škôl. Niektoré respirátory už mestská časť rozdala, ďalšie pripravuje na distribúciu. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

 

“Samospráva je tu pre to, aby pomáhala a špeciálne, aby pomáhala v týchto ťažkých časoch. Som šťastný, že sa nám podarilo zabezpečiť 60-tisíc certifikovaných respirátorov. Pre seniorov nad 60 rokov, pre deti v školách a škôlkach, pre vychovávateľky, pre učiteľov, zamestnancov škôl,” konštatuje Kusý. Mestská časť podľa neho robí všetko preto, aby boli respirátory čo najskôr rozdistribuované. Vlani samospráva rozdala svojim obyvateľom nad 62 rokov špeciálne ochranné rúška.

V súčasnej pandemickej situácii nového koronavírusu sú od 8. marca povinné respirátory v mestskej hromadnej doprave a v obchodoch. Od najbližšieho pondelka (15. 3.) budú povinné vo všetkých interiéroch.