Bratislavský kraj ocení výnimočné osobnosti. Môžete posielať nominácie

BRATISLAVA – Bratislavský samosprávny kraj opäť ocení výnimočné osobnosti regiónu. Ide o osobnosti, ktoré svojou prácou výrazne prispeli k spoločenskému, kultúrnemu a ekonomickému rozvoju. Nominácie na ocenenie možno posielať do konca septembra. Informovala o tom hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja Lucia Forman.

 

„Spolu sme ocenili už 130 významných osobností kraja. Sú to výnimoční ľudia z oblasti kultúry, športu, vzdelávania, vedy, zdravotníctva či sociálnej starostlivosti, ktorí svojou prácou alebo talentom robia naše životy lepšími a skvele reprezentujú kraj doma i v zahraničí,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Ocenenia môžu byť udelené osobám, ako aj organizáciám. Návrhy na ocenenia môže podávať obyvateľ Bratislavského kraja, občianske združenie či iná organizácia, ktorá má sídlo v kraji. Súčasťou nominácie musí byť aj súhlas nominovaného a jeho stručný životopis či zoznam aktivít a úspechov v prípade nominovanej organizácie. Prihlasovací formulár a bližšie informácie občania nájdu na webe samosprávneho kraja.

Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja udeľujú každoročne, a to v kategóriách Výročné ceny Samuela Zocha, Pamätné listy predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a Čestné občianstvo Bratislavského samosprávneho kraja. Udelia aj titul Historická osobnosť regiónu, ktorú navrhuje predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Viac o téme: Bratislavský kraj, nominácia, ocenenie, osobnosť, región

Súvisiace články