Regióny Bratislava

Celá rodina si môže užiť popoludňajšie koncerty v Sade Janka Kráľa


BRATISLAVA – Nová kultúrna scéna v bratislavskom Sade Janka Kráľa ponúka šesťkrát do týždňa pestrý program. Každú sobotu počas letných prázdnin tu môže návštevníkov o 11.00 h osviežiť jeden z koncertov slovenských speváčok. Vstup je voľný.
Prvý sobotný matiné koncert patril Andrei Zimányiovej, po nej sa túto sobotu dopoludnia predstaví vyštudovaná divadelná režisérka a dramaturgička Andrea Bučko. Ktorá píše hudbu a texty, venuje sa jazzu, soulu, francúzskemu šansónu, ale aj world music. Pódium novej kultúrnej scény v hlavnom meste si vyskúša aj košická speváčka a multiinštrumentalistka Sisa Fehér, Adriena Bartošová, ktorá odprezentuje pesničky z najnovšieho CD, ale aj výber zo svetových evergreenov v nálade bossa nova. Ďalej je v programe sólový koncert speváčky a textárky kapiel Terrible 2s a Živé kvety Lucie Piussi, či koncert mladej a talentovanej skladateľky, klaviristky a speváčky Kataríny Málikovej, ktorej tvorba vychádza z aranžmánov ľudových piesní.
“Záleží nám na tom, aby si naše podujatia v rámci mestského festivalu Kultúrne leto mohli užiť aj matky či otcovia menších detí, pre ktorých nie je jednoduché vybrať sa večer na koncert. Preto ho ponúkame v dopoludňajších hodinách,” vysvetľuje k matiné koncertom Katarína Hulíková, riaditeľka mestskej organizácie Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.
Kultúrna zóna v priestore amfiteátra, v blízkosti Mosta SNP, prináša Bratislavčanom okrem koncertov aj kvízy, ženské diskusie, divadelné predstavenia pre deti a cestovateľské prezentácie.