Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Červený nos hľadá nových zdravotníckych klaunov

Hľadajú sa zdravotnícki klauni! ZDROJ: TASR/Marko Erd

SLOVENSKO – Občianske združenie Červený nos Clowndoctors hľadá nových zdravotníckych klaunov pre regióny severného a západného Slovenska. Podmienkou je vek od 23 do 45 rokov a dobrý zdravotný stav. Vítané sú skúsenosti z oblasti dramatického umenia, hudobný talent, prirodzený vľúdny vzťah k ľuďom a humor. Informovalo o tom občianske združenie.

 

“Umelecké vzdelanie nie je podmienkou, ale nadanie je potrebné. Z hľadiska osobnosti je dôležité, aby bol zdravotný klaun empatický, dokázal zvládnuť stres a mal chuť rozdávať radosť druhým,” vysvetľuje umelecký riaditeľ združenia Pavel Mihaľák. Výberové konanie na zdravotných klaunov prebieha formou umeleckého workshopu. Počas nich sa učia a trénujú klaunské zručnosti a pracujú na klaunskom charaktere.

“Profesionálnym zdravotným klaunom sa môže stať každý, kto splní podmienky a úspešne prejde všetkými kolami výberového workshopu. Počas neho by mal pochopiť podstatu klauna, naučiť sa pracovať s jeho charakterom a ukázať, že sa neberie príliš vážne a je dostatočne odolný voči stresu,” dopĺňa Mihaľák.