Pezinok Malacky Regióny Bratislava Top

CESTA SMRTI: Varuje pred ňou aj polícia! POZOR na tento úsek, vodiči tu jazdia ako blázni

Mimoriadne tragicky začal nový mesiac na cestách v Bratislavskom kraji. ZDROJ: Facebook/Polícia SR

BRATISLAVA – Polícia upozorňuje na nebezpečný úsek na Záhorí, konkrétne úsek cesty medzi Malackami a Pernekom. Na rovnom úseku jazdia niektorí vodiči aj rýchlosťou  viac ako 150 kilometrov za hodinu (km/h). Nedávno na ceste zahynul motocyklista. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti. Apeluje preto na zodpovednosť.

 

“Často rovný úsek cesty medzi Malackami a Pernekom pokúša vodičov k zvýšeniu rýchlosti. Prázdna a rovná cesta však nezaručuje, že rýchla jazda bude aj bezpečnou,” pripomína polícia. Príkladom podľa nej môže byť aj vážna dopravná nehoda, ku ktorej došlo začiatkom mesiaca. V dôsledku zrážky so zverou utrpel vodič motocykla zranenia nezlučiteľné so životom.  “52-ročný vodič motocykla zn. Yamaha prechádzal rovným úsekom medzi Malackami a Pernekom. Do jazdnej dráhy mu vbehla lesná zver – daniel. Pri zrážke stratil kontrolu nad motocyklom, zišiel do priekopy kde narazil do stromu. V dôsledku nárazu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” konštatovala polícia.

Polícia upozorňuje na nebezpečný úsek na Záhorí medzi Malackami a Pernekom. ZDROJ: fb Polícia SR

Policajti na danom úseku zároveň namerali vodiča motocykla, ktorý jazdil rýchlosťou 159 km/h, čím prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť mimo obce o 69 km/h. Za rýchlu jazdu bude riešený formou objektívnej zodpovednosti. Diskusia na internete je k danej téme ako vždy búrlivá. “Ja som tam zrazil laň a išiel som osobným autom rýchlosťou 80 km/h, lebo som mal pripojený prívesný vozík. Pár rokov predtým som sa viezol v autobuse, ktorý išiel 70 km/h a zrazil srnku. Zver je nevyspytateľná a jej prítomnosť a správanie sa nedá predvídať, tak ako správanie iných účastníkov cestnej premávky. Rýchlosť jazdy v takomto prípade hrá minimálnu, takmer bezvýznamnú úlohu,” napísal jeden zo šoférov a druhý mu kontroval. “Ja tade chodím každé ráno a radšej zvolím cca 70 km/h…, ale zver je už tak zvyknutá, že aj jemné zatrúbenie ju nezaujíma a záleží len na nás, ako sa správame na ceste.”