Regióny Bratislava

Cestujúci, POZOR! Od nedele dôjde k zmenám cestovných poriadkov

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA – V súvislosti s celoštátnymi zmenami cestovných poriadkov príde od nedele (10. 12.) aj k zmenám v rámci Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). K zmenám príde v rámci železničnej dopravy i regionálnej autobusovej dopravy. Informuje o tom IDS BK na svojom webe.

 

“Novému vlakovému grafikonu budú prispôsobené vybrané spoje regionálneho autobusového dopravcu, ale aj niektoré spoje mestskej hromadnej dopravy. V rámci IDS BK privítame aj nového vlakového dopravcu,” konštatuje IDS BK s tým, že zmeny prinášajú priaznivejšie intervaly na nosných regionálnych linkách i zavádzajú nové zastávky. V rámci železničnej dopravy nastanú veľké zmeny na linkách S8, S20, S70 a R70, pribudne tiež nový dopravca. Na linke S8 príde napríklad k posilneniu prevádzky či predĺženiu vybraných vlakov do ŽST Bratislava-Nové Mesto. Na linkách S20, S70 a R70 dôjde ku komplexnej zmene grafikonu.

Vlaky S20 budú predĺžené po Kúty, zmena na linkách S70 a R70 súvisí s novým dopravcom, ktorý bude súčasťou systému v úseku Bratislava – Kvetoslavov. Príde k navýšeniu počtu vlakov i skráteniu intervalu medzi nimi. K drobným časovým posunom príde na linkách S50, S55, S60, S65, R20, R50 a R60. V rámci regionálnej autobusovej dopravy príde napríklad k skráteniu intervalov na nosných linkách či zavedeniu 15-minútového intervalu medzi Bratislavou a Stupavou doobeda medzi rannou a poobednou prepravnou špičkou pracovných dní. Zavádza sa viacero nových zastávok, ale rušia a aj dve linky. Zmeny v doprave sa týkajú regiónu Malacky, Pezinok, Senec a Šamorín. Bližšie informácie o konkrétnych zmenách nájdu cestujúci na webovej stránke www.idsbk.sk.