Cez sviatky sa o zvieratá v bratislavskej zoo starajú chovatelia, službu má zoológ

BRATISLAVA – Štedrý deň je pre zvieratá v Zoologickej záhrade v Bratislave bežným dňom. Počas vianočných sviatkov sa o zvieratá starajú ich chovatelia a službu má vždy aj zoológ. Uviedla to PR manažérka bratislavskej zoo Alexandra Ritterová.

Chovatelia niekedy svojim zverencom pripravia „darčeky“. Väčšinou ide o podanie potravy inou formou. „Napríklad ľudoopom sa zvyknú schovať do krabice s drevitou vlnou oriešky či sušené ovocie, ktoré vo vlne musia hľadať, čo je pre nich zaujímavé,“ priblížila Ritterová.

Ťažké obdobie

Oslavy konca roka sú podľa nej pre zvieratá v zoo pomerne ťažkým obdobím. „Snažíme sa ešte pred Silvestrom apelovať na obyvateľov Bratislavy a najmä okolitých obytných domov, aby boli ohľaduplní voči zvieratám a oslavovali nový rok bez používania pyrotechniky. Pomôžu nám tým ochrániť naše zvieratá, ktoré v zoo žijú,“ povedala Ritterová. Okrem hlučnej pyrotechniky upozorňuje zoo aj na používanie lampiónov šťastia, ktoré môžu byť príčinou požiaru. V roku 2020 v nemeckej zoo Krefeld takto vzbĺkol pavilón obývaný mnohými druhmi primátov, pripomenula PR manažérka.

Viac o téme: Vianoce, ZOO, zvieratá

Súvisiace články