Chcete objednané DARČEKY na čas pod STROMČEKOM? Treba dodržať TIETO dôležité termíny

BRATISLAVA – Obdobie Vianoce predstavuje pre väčšinu podnikateľov obdobie, kedy majú nielen najväčšie tržby, ale aj najviac stresu. V predsviatočnom období je výrazný záujem o kuriérske a prepravné služby, kde si ľudia objednávajú darčeky. Nuž a obdobie Vianoc je najhektickejším z celého roka.

 

Prepravované množstvá v poslednom predvianočnom týždni enormne prevyšujú štandardný objem prepravovaných balíkov a preto je viaceré slovenské prepravné spoločnosti zdôrazňujú aby všetky slovenské balíky boli odovzdané najneskôr do 20. decembra 2022, kedy je garantované, že doručenie balíkov bude do 24.decembra 2022. „Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 19.12.2022, pre listy 1. triedy odporúčame najneskorší termín utorok 20.12.2022. V prípade poslania balíkovej zásielky v rámci Slovenska odporúčame posledný termín utorok 20.12.2022, aby bol balík doručený do Vianoc,“ vyjadrila sa Iveta Dorčáková, hovorkyňa Slovenskej pošty. Navyše môžete podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom.

Posielanie zásielok do zahraničia trvá dlhšie, preto odporúčame poslať zásielku v predstihu. Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, odporúčame podať listové zásielky najneskôr v piatok 16. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 15. decembra pre krajiny Európskej únie. Zásielky do zámorských krajín a európskych krajín mimo EU odporúčame podať vo väčšom predstihu,“ dodala Dorčáková. Podľa jej slov v prípade, ak chcú zákazníci posielať zásielky zo zahraničia, odporúča sa im, aj vzhľadom na povinnosť colnej kontroly, doručiť zásielky (najmä balíky) na Slovensko minimálne 7 – 8 pracovných dní pred Štedrým dňom. „Pokiaľ ide o listové zásielky, odporúčame doručiť ich minimálne 5 – 6 pracovných dní pred Štedrým dňom, podľa toho, či ide o dokumentáciu alebo tovar,“ doplnila Dorčáková.

 

Vianoce sú sviatkom pokoja, pohody a rodinnej atmosféry. Zdroj: pixabay.com

Už niekoľko rokov je na Slovensku evidentný stúpajúci trend nákupov najmä v on-line priestore a využívanie rôznych kuriérskych a prepravných spoločností, ktoré musia objednaný tovar doručiť ku koncovým zákazníkom. „Aby sa tovar, ktorý sa presúva najčastejšie medzi Áziou a Európou včas dostal ku zákazníkom ešte pred Vianocami, je potrebné starostlivo naplánovať logistiku. Spotrebný tovar, ktorý môžeme vidieť na pultoch v obchodoch už v októbri, prípadne novembri, sa preváža v predstihu už v letných mesiacoch. Zásielky z Ďalekého Východu (ako napríklad Čína) sa do slovenských skladov dostávajú niekedy v septembri a je to najmä elektronika, zimné oblečenie, športové doplnky, hračky a podobne,“ informuje spoločnosť IN-TIME Express.

Pokračovať na ďalšej strane

Viac o téme: balíky, cestovanie, darčeky, doprava, kuriérske spoločnosti, listy, Nový rok, poistenie, pošta, prepravné spoločnosti, Slovenská pošta, sviatky, Vianoce, zásielky

Súvisiace články