Regióny Bratislava

Ďalší silák “vyskočil” do policajta. Totálne opitý si teraz poriadne skomplikoval život

Opitý muž udrel policajta, hrozí mu päť rokov väzenia. Ilustračné foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Opitý muž mal v utorok (15. 11.) večer pri ubytovni na Vranovskej ulici v bratislavskej Petržalke napadnúť policajta. Mal ho udrieť do brucha po tom, čo ho hliadka vyzvala na podpis potvrdenia o dychovej skúške. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská polícia.

 

Hliadka mala pred ubytovňu prísť pre rušenie nočného pokoja. “Zistila, že medzi synom a otcom, ktorí sa na parkovisku nachádzali, mala pred príchodom hliadky prebiehať hádka,” ozrejmila polícia. Policajti sa následne mali presunúť s 25-ročným Adriánom k služobnému autu, kde u uňho vykonali dychovú skúšku. “Po tom, čo prístroj na meranie alkoholu nameral u Adriána hodnotu 3,37 promile, ho policajti vyzvali, aby potvrdenie o dychovej skúške podpísal,” informovala polícia s tým, že to odmietol.

Adrián sa mal podľa nej dožadovať zatknutia. “Aj napriek opakovanej výzve na podpísanie výstupu z tlačiarne Adrián z Bratislavy stále opakoval policajtom, aby ho zatkli. Menovaný sa zrazu napriahol a udrel jedného z policajtov do oblasti brucha,” doplnila. Policajti ho potom obmedzili na osobnej slobode, a po vykonaní procesných úkonov ho umiestnili do cely policajného zaistenia. V prípade sa začalo trestné stíhanie vo veci prečinu útoku na verejného činiteľa.

 

Vodič s viac ako tromi promile alkoholu v dychu narazil do stĺpa. ZDROJ: fb Polícia SR

Trenčianski policajti obvinili 54-ročného vodiča z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. S viac ako tromi promile alkoholu v dychu narazil do stĺpa. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti. “Vodič automobilu značky Mercedes nezvládol na miestnej komunikácii v obci Horná Poruba v Ilavskom okrese riadenie, zišiel mimo cesty a narazil do dreveného stĺpa s betónovou pätkou. Vodič sa pri nehode nezranil,” informuje polícia. Policajti ho podrobili skúške na alkohol, v dychu mu namerali 3,08 promile alkoholu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Vodička, ktorá v stredu v podvečerných hodinách spôsobila dopravnú nehodu v Ludaniciach v okrese Topoľčany, z miesta nehody ušla. Policajti ju krátko po nehode vypátrali, 45-ročná žena nafúkala viac ako dve promile alkoholu. Vodička vozidla Renault Thalia jazdila po ceste III/1700, pričom sa pravdepodobne plne nevenovala vedeniu vozidla a nesledovala situáciu v cestnej premávke. Narazila do vozidla Škoda Rapid, ktoré v tom čase odbočovalo. Po dopravnej nehode vodička nezostala na mieste, ale v jazde pokračovala ďalej. Doma zaparkovala svoje rozbité auto vo dvore akoby sa nič nestalo, potvrdila polícia. Policajti ju krátko po nehode našli a podrobili dychovej skúške, ktorá mala pozitívny výsledok. Žena nafúkala 2,08 promile. V danej veci bolo začaté trestné stíhanie a súčasne vznesené obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.