Ďalšia divočina na obzore? V nedeľu je na programe futbalové derby Trnava – Slovan, v akcii budú stovky policajtov

TRNAVA – V Trnave prijala polícia pre nedeľné (3. 4.) futbalové derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava bezpečnostné opatrenia. V uliciach mesta bude zvýšený počet policajtov, okolie štadióna však tentoraz nebude uzavreté. Informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová s tým, že zápas, vzhľadom na zákaz vstupu fanúšikov Slovana, nebol označený ako rizikový.

 

„Po zvážení všetkých rizík rozhodol veliteľ bezpečnostných opatrení o nasadení viacerých zložiek. Policajti v uliciach budú dohliadať na verejný poriadok i na dopravu,“ priblížila hovorkyňa. Pripravení budú zasiahnuť aj policajti poriadkovej jednotky, zásahová jednotka pohotovostného policajného útvaru či policajní kynológovia so služobnými psami. „Do opatrení sme nasadili aj niekoľko policajtov antikonfliktného tímu a policajných operatívcov,“ spresnila. Polícia upozorňuje, že ak si to situácia v okolí štadióna bude vyžadovať, môže prísť ku krátkodobému obmedzeniu dopravy. Vzhľadom na kapacitné možnosti parkovacích miest v okolí štadióna žiada návštevníkov podujatia, aby sa presúvali podľa možností bez využitia svojich vozidiel. Ostatných vodičov žiada o trpezlivosť, vzájomnú ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov polície.

 

Podľa utajených informácií z komunikácie medzi dvoma súperiacimi klubmi bolo zrejmé, že krvavú bitku plánovali už dopredu. ZDROJ: TASR - Lukáš Grinaj

Tvrdé tresty pre futbalistov Trnavy a Slovana za bitky chuligánov. ZDROJ: TASR – Lukáš Grinaj

Posledný vzájomný duel sa totiž v Trnave 17.októbra 2021 nedohral. Hlavný rozhodca Filip Glova ho pre bitky fanúšikov priamo na ihrisku, ale aj na tribúnach, predčasne ukončil už po 15. minútach. Tresty, ktoré dostali oba kluby boli na slovenské pomery exemplárne. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala FC Spartak Trnava pokutou 35.000 EUR, ŠK Slovan Bratislava zaplatil 20.000 EUR. Navyše Spartak odohral tri najbližšie domáce zápasy bez divákov, vstup bol umožnený iba deťom do 15 rokov. Fanúšikovia Slovana nemohli vycestovať na štyri najbližšie stretnutia na ihriskách súperov. Disciplinárka navyše fanúšikom oboch klubov zakázala do konca súťažného ročníka vycestovať na vzájomné zápasy. Bolo to absolútne šialenstvo čo sa vtedy dialo v Trnave.

 

Viac o téme: bezpečnostné opatrenia, bitky, chuligáni, derby, disciplinárna komisia SFZ, fanúšikovia, futbal, liga, policajti, SFZ, Slovan, Trnava, ultras

Súvisiace články