Regióny Bratislava Žilina Tatranská Lomnica Vysoké Tatry Jasná Starý Smokovec

Ďalšia zbytočná tragédia vo Vysokých Tatrách. Pád z vrcholu Bradavice neprežili dvaja turisti

Pád so snehovou doskou pod Bradavicou vo V. Tatrách neprežili dvaja ľudia. ZDROJ: HZS

VYSOKÉ TATRY – Pád pod vrcholom Bradavica vo Vysokých Tatrách v stredu neprežili dvaja ľudia. Informovala o tom Horská záchranná služba, ktorú o pomoc požiadal poľský horský vodca. Avizoval, že jeho kolega spolu s ďalšou osobou spadli so snehovou doskou z Kvetnicového sedla smerom do Slavkovskej doliny.

 

“V tom čase bolo na mieste husté sneženie, hmla a viditeľnosť do 50 metrov,” uvádzajú horskí záchranári, ktorí požiadali o pomoc kolegov z Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Posádka však pre nepriaznivé podmienky letieť nemohla, príslušníci Horskej záchrannej služby preto postupovali pozemne. Po príchode pod žľab nikoho nenašli, preto začali spoločne hľadať pod snehom. Po asi hodine hľadania sa im podarilo oboch nájsť, avšak už bez známok života. “Telá obetí budú dole transportované hneď, ako poveternostné podmienky dovolia bezpečný transport vrtuľníkom,” uzatvára Horská záchranná služba.

 

Horskí záchranári boli dňa 21.9.2022 informovaní poľským horským vodcom o páde kolegu s jednou osobou so snehovou doskou z Kvetnicového sedla smerom do Slavkovskej doliny. V tom čase na mieste bolo husté sneženie, hmla a viditeľnosť do 50m. Horskí záchranári požiadali o súčinnosť posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ale pre nepriaznivé podmienky letieť nemohli, preto pokračovali po zemi.  Po príchode pod žľab nikoho nenašli, preto začali spoločne hľadať pod snehom. Po cca hodine hľadania sa im podarilo oboch nájsť, no žiaľ už bez známok života. Telá obetí budú dole transportované hneď, ako poveternostné podmienky dovolia bezpečný transport vrtuľníkom.