DEŇ „D“ JE TU! Pozrite si výsledky Veľkej ankety starostov

SLOVENSKO – Nadišiel deň D. Po štyroch mesiacoch sa konečne spolu pozrieme na výsledky našej Veľkej ankety primátorov a a starostov. Chcete sa dozvedieť kto bol zo všetkých najlepší a kto naopak úplne pohorel? Pripravte si vianočné dobroty a pohodlne sa usaďte. Toto bude napínavé!

 

V septembri sme prvýkrát spustili Veľkú anketu starostov Slovenska. Od tej doby v našom produkte hlasovalo viac ako 135 tisíc Slovákov a Sloveniek. Hlasovanie sme ukončili 12.decembra. Dnes je ten deň, kedy sa dozviete výsledky vašich politických favoritov. Kto zabodoval a kto prepadol? Výsledky vás prekvapia. Posvietime si na primátorov krajských miest Slovenska.

Najlepšie sa umiestnil primátor krajského mesta Banská Bystrica. Tu zasadol do primátorského kresla pediater a kardiológ Peter Nosko. Noskova primátorská práca zrejme zaujala obyvateľov Banskej Bystrice o čom svedčí fakt, že iba 42,11 ľudí mu vyslovilo svoje nie, čo je zároveň najlepší výsledok v našej ankete.

Striebornú medailu si vyslúžil primátor hlavného mesta Slovenska Matúš Vallo, ktorý získal tisíce hlasov. Slovenský architekt, mestský aktivista a textár populárnej skupiny si viedol takmer nerozhodne, no napokon skončil  s prevahou negatívnych hlasov. Za primátora Bratislavy by ho opätovne nezvolilo takmer 53,52% občanov.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: V Bratislave sa ľuďom najviac páči práca starostu Dúbravky, totálne zase prepadol Zoltán Pék

Najvýchodnejší primátor krajského mesta sa umiestnil len o jednu priečku nižšie ako ten na jeho západe. Primátor Košíc Jaroslav Polaček získal 55,39% negatívnych ohlasov. Polaček v rokoch 2002 – 2003 pracoval pre U. S. Steel Košice a neskôr úspešne riadil súkromnú spoločnosť zaoberajúcu sa zberom a likvidáciou odpadov s názvom Fúra.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: Starosta Vyšného Opátskeho pohorel, sympatie si naopak získala Kovačevičová

Bývalý riaditeľ TV JOJ a súčasný primátor Trenčína Richard Rybníček nakoniec predbehol svojho trnavského kolegu Petra Bročka len o pár desatín percent. Novinár a člen kapely nenadchol obyvateľov Trenčína zo svojej primátorskej stoličky. V našom rebríčku pri jeho mene 65% hlasujúcich kliklo na políčko nie.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: V Trenčianskom kraji skóruje starosta malej dedinky, zaostáva Púchov

Peter Bročka ako primátor krajského a okresného mesta Trnava v našej ankete nepochodil. Študovaný právnik a dvojnásobný majster Slovenska vo footbagu nepresvedčil občanov. Svedčí o tom fakt, že svoj negatívny hlas mu pridelilo 65,56% ľudí.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV: Primátora Galanty občania v hlasovaní schovali pod čiernu zem

Tretie najhoršie výsledky podľa hodnotiaceho úsudku našich čitateľov reprezentuje kandidát Žilinského kraja. Primátor Žiliny Peter Fiabáne, ktorý pred svojím zvolením pôsobil najmä v podnikateľskej sfére nepresvedčil 67,35% Žilinčanov.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV Najviac pohorel primátor Námestova: Veľké sympatie si získal Prílepok

V Nitrianskom kraji narážame na v poradí druhého ostro kritizovaného kandidáta. Marek Hattas ako primátor Nitry vyvolal negatívne presvedčenie u 74,21% miestnych obyvateľov, ktorí by mu ďalšiu šancu nedali. Politik, programátor a nitriansky aktivista má však stále príležitosť získať priazeň Nitrančanov.

VEĽKÁ ANKETA STAROSTOV Primátora Nitry by si už nezvolili, najlepšie dopadla starostka Kostolian pod Tribečom

Najväčšie sklamanie pre ľudí predstavuje jediná žena na poste primátorky krajského mesta a to Andrea Turčanová. Primárka Prešova výrazne prepadla spomedzi všetkých krajských zástupcov. Turčanovú, ktorá sa angažovala najmä vo verejnoprospešnej a sociálnej činnosti by nezvolilo 76% obyvateľov Prešova.

 

Viac o téme: kraje, Slovensko, Veľká anketa starostov, výsledky

Súvisiace články