Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Top

DESIVÉ ZÁBERY Mladík BRUTÁLNE kopol STARENKU do hlavy! BEZBRANNÁ žena sa ZOSYPALA na zem: Poznáme DETAILY

ZDROJ: Polícia ČR

SLOVENSKO – Odporný prípad, v ktorom hral hlavnú rolu Slovák, sa udial v českom meste Cheb. Na ulici pred jednou z miestnych kaviarní bezdôvodne napadol 26-ročný Slovák 69-ročnú seniorku, a to tým najkrutejším spôsobom. Bezbrannú ženu kopol mladík do hlavy.

Zlé meno Slovákom v zahraničí tentoraz urobil 26-ročný muž zo Slovenska, ktorý za bieleho dňa v Chebe na ulici napadol a pokúsil sa okradnúť 69-ročnú ženu. Informovala o tom česká polícia na webovej stránke.

„26-ročný muž v Chebe bezdôvodne kopol 69-ročnú ženu do hlavy a pokúsil sa ju okradnúť. To sa mu nepodarilo, napriek tomu žena skončila v starostlivosti lekárov. Kriminalisti muža ihneď po útoku zadržali a začali úkony trestného konania pre podozrenie zo spáchania zvlášť závažného zločinu lúpeže,“ informuje polícia.

Celá udalosť sa odohrala 6. decembra pred jednou z miestnych kaviarní. Mladík postával na chodníku pred jednou z kaviarní. Keď okolo prechádzala staršia žena, v zlomku sekundy zaútočil a kopol ju priamo do hlavy.

„Tá po tomto útoku spadla na zem, muž k nej potom pristúpil, požadoval od nej finančné prostriedky a snažil sa jej vziať batoh, ktorý mala pri sebe. Aj napriek predchádzajúcemu fyzickému napadnutiu sa žena ďalej bránila,“ píše portál novinky.cz.

Z miesta utiekol

Aj napriek fyzickému útoku sa žena voči útočníkovi bránila. „Muž po chvíli svojho konania zanechal a z miesta utiekol bez toho, aby niečo odcudzil,“ spresňuje portál.

Incident na tiesňovú linku 158 oznámila dvadsaťpäťročná žena. Agresora sa policajtom podarilo zadržať bezprostredne po útoku v neďalekom parku. „Zadržaný dvadsaťšesťročný muž sa potom podrobil orientačnej dychovej skúške na prítomnosť alkoholu, ktorá vyšla s negatívnym výsledkom. Zároveň sa podrobil orientačnému testu na prítomnosť omamných a psychotropných látok, ktorý vyšiel taktiež s negatívnym výsledkom,“ dodávajú.

Ženu záchranka previezla do nemocnice, kde ju ošetrili. Aj napriek brutálnemu útoku jej muž nespôsobil žiadne vážne zranenia. Polícia ho obvinila zo spáchania zvlášť závažného zločinu lúpeže. Súd bude ešte vo štvrtok rozhodovať o vzatí lupiča do väzby. Za mreže ho následne môže poslať až na desať rokov.