Spoločnosť Regióny Bratislava Koronavírus Domáce Presskové správy

Do Domova sociálnych služieb v Pezinku nastupujú posily, prioritou je stabilizácia

Zdroj: TASR / Michal Svítok

BRATISLAVA – Posilnenie personálnych kapacít, stabilizácia a ochranné opatrenia. To sú priority krízovej manažérky, ktorá nastúpila v sobotu (18. 4.) do zariadenia sociálnych služieb v Pezinku. Informoval o tom Bratislavský samosprávny kraj (BSK).

 

 

Spoločne s krízovou manažérkou, ktorá sa presunula z úradu samosprávneho kraja, nastúpili do zariadenia ešte opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. “V pondelok (20. 4.) posilnia personál ďalší traja zamestnanci – opatrovateľka, zdravotná sestra a terapeutka. Pôvodný personál v najbližších dňoch doplnia ich kolegovia, ktorým sa končia PN či karanténa,” dodal predseda BSK Juraj Droba.

Pripomenul, že v Domove sociálnych služieb (DSS) a Zariadení pre seniorov (ZpS) na Hrnčiarskej v Pezinku je momentálne 62 klientov, o ktorých sa stará 21 zamestnancov. “Pôvodne sme uvažovali o tom, že zdraví klienti budú presunutí do iného zariadenia, ale po dohode s regionálnym hygienikom sme našli riešenie, že všetci klienti zostanú v Pezinku. Pozitívne testovaní klienti sú už v tejto chvíli fyzicky oddelení od tých s negatívnym výsledkom. Tým sa aj riziko prenosu vírusu znížilo na minimum,” povedal Droba.

Zdôraznil, že prioritou pre kraj a krízové vedenie zariadenia je v súčasnosti stabilizácia, nastavenie procesov a systém striedania zmien vo vnútri zariadenia. “V prvom rade potrebujeme overiť, ktoré zo sťažností, ktoré sa v posledných dňoch objavili, sa zakladajú na pravde,“ zhrnul šéf BSK.

DSS Pezinok je od soboty (11. 4.) v karanténe a v okolí domova je ochranné pásmo. V uplynulých dňoch tam bolo pozitívne testovaných viacero klientov a pracovníkov na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, a boli zaznamenané aj prvé úmrtia. V nedeľu oznámili už siedmu obeť z radov klientov DSS v Pezinku.