Regióny Bratislava

Dobrá správa pre deti. Na ihriskách pribúdajú tieniace plachty

Na detských ihriskách budú postupne pribúdať tieniace plachty. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA  –  Na detských ihriskách v Bratislave postupne pribúdajú tieniace plachty, ktoré chránia deti pred slnkom a horúčavami. Opatrenie už zaviedli viaceré bratislavské mestské časti, napríklad Vajnory, Karlova Ves či Petržalka.

 

Pieskovisko na detskom ihrisku na Koniarkovej ulici vo Vajnoroch je už od konca júla zatienené. Tieniace plachty nainštalovala aj Karlova Ves v 13 lokalitách, ku ktorým pribudnú ďalšie dve nové miesta. Podľa mestskej časti by to malo byť v zrekonštruovanom parku Kaskády a na detskom ihrisku v školskom areáli na Majerníkovej, ktoré sa presunulo na plochu vedľa ihriska pre plážový volejbal.

Tienidlá inštalujú aj v Petržalke. Výber miest na ich umiestnenie závisí podľa mestskej časti od množstva zelene v okolí samotných ihrísk, a teda od miery vystavenia priamemu slnečnému žiareniu. “Koncom júla ich bolo priamo v teréne plne funkčných približne 20. Postupne budú plachty osadené aj na ďalších plochách, aby sa deti mohli spokojne hrať bez hrozby prípadného úpalu či iných nepríjemností,” informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.