Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Dobrá správa pre motoristov. Po kalamite sa situácia na slovenských cestách normalizuje

Policajné a hasičské auto na zasneženej cesty počas kalamity.
Kašovitý sneh sa miestami nachádza na úseku R3 Trstená - Tvrdošín. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Kašovitý sneh do dvoch centimetrov sa v pondelok popoludní miestami nachádza na úseku R3 Trstená – Tvrdošín. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk. Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý.

 

Povrch vozoviek ciest prvej, druhej a tretej triedy je prevažne suchý až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného, miestami aj zľadovateného snehu do troch centimetrov, miestami do štyroch až piatich centimetrov. Vrstva snehu od piatich do desiatich centimetrov sa nachádza na ceste II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves a na cestách tretích tried v obvodoch Haligovce, Spišská Stará Ves, Námestovo a Trstená. Na ceste II/578 Skalka – Kremnica je na povrchu vozovky utlačený sneh v hrúbke desať až 15 centimetrov.
Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý.

Horské priechody Podspády, Herlianske Sedlo, Štós, Dobšiná, Súľová, Grajnár, Fačkov, Príslop, Branisko, Besník a Vernár majú povrch pokrytý kašovitým alebo utlačeným snehom do troch centimetrov, na horskom priechode Huty do piatich centimetrov. Zľadovatený sneh do hrúbky troch centimetrov sa podľa cestárov nachádza na horských priechodoch Zbojská, Donovaly, Chorepa a Vrchslatina. SSC upozorňuje vodičov, že na základe nepriaznivého vplyvu počasia je vyhlásený prvý kalamitný stupeň na cestách druhej a tretej triedy pre oblasť Orava. Cesty III/3061 Štrba – Šuňava a III/3063 Lučivná sú pre záveje uzatvorené. Vodiči by si mali dať pozor aj na možnosť tvorby snehových jazykov na cestách tretej triedy v okrese Námestovo a na horskom priechode Besník.