Regióny Bratislava

Doterajší vicestarosta Dúbravky končí. Poslanec prezradil dôvod odchodu

Ľuboš Krajčír
Ľuboš Krajčír ako zástupca starostu končí. Pokračovať sa rozhodol len ako mestský poslanec. Zdroj: dubravka.sk

BRATISLAVA – Od nového roka funguje samospráva bratislavskej mestskej časti Dúbravka bez vicestarostu Ľuboša Krajčíra. Vo svojej funkcii sa rozhodol skončiť z dôvodu pracovnej vyťaženosti, pokračovať však bude v poslaneckej práci.

 

“Budem pokračovať ako miestny aj mestský poslanec a pomáhať pri projektoch, ktoré sme v mestskej časti rozbehli,” vysvetlil Krajčír, ktorý je tiež členom Národnej rady Slovenskej republiky.

Krajčír bol zástupcom starostu Dúbravky od februára 2015, v roku 2018 ho zvolili za mestského poslanca za Dúbravku a v parlamentných voľbách v roku 2020 sa za hnutie Sme rodina stal poslancom parlamentu. V mestskej časti sa venoval projektom dopravy aj bezpečnosti. V rámci pôsobenia v komunálnej politike je tiež členom dozornej rady Dopravného podniku Bratislava a aj spoločnosti Mestský parkovací systém.

Otázka Krajčírovho nástupcu, respektíve obsadenia funkcie zástupcu starostu je, aj vzhľadom na relatívne krátky čas jesenných  komunálnych volieb, otvorená. “Podporu a pomoc mám v tíme dúbravských poslancov i v trojici mestských a krajských poslancov,” dodal v tejto súvislosti starosta Dúbravky Martin Zaťovič.