Regióny Bratislava

Dvaja pestovatelia marihuany skončili v rukách polície. V cele čakajú na rozhodnutie sudcu

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Svätopluk Písecký

BRATISLAVA – V rukách polície skončili dvaja pestovatelia marihuany z Bratislavského kraja. Podľa doterajšieho vyšetrovania 42-ročný Stanislav z okresu Považská Bystrica a 76-ročný Milan z okresu Malacky približne od roku 2018 pestovali marihuanu v nehnuteľnostiach v katastri Borinky a Stupavy.

 

Rastlinky aj ďalej spracovali a boli určené na predaj nielen na Slovensku, ale aj v Čechách. Policajti pri prehliadkach zaistili väčšie množstvo rastlín v rôznom vegetačnom štádiu. Ako agentúru SITA informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff, skúmaniu bola doposiaľ podrobená len časť zaistených vecí, z tohto množstva by sa dalo pripraviť vyše 5 500 dávok v hodnote minimálne 21-tisíc eur. Celkový počet dávok ako aj celková hodnota bude po ukončení expertízneho skúmania s najväčšou pravdepodobnosťou značne vyššia. Pri akcii zaistili aj viaceré komponenty zbraní, strelivo, ale aj rôzne doklady, ktoré javili známky ich falšovania a pozmeňovania.

Dvojica čelí obvineniam z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V cele čakajú na rozhodnutie sudcu o ich vzatí do väzby. V prípade dokázania viny im hrozí trest na desať až pätnásť rokov. S najväčšou pravdepodobnosťou však bude trestné stíhanie rozšírené aj o ďalšie trestné činy, a tým pravdepodobne dôjde aj k zvýšeniu trestnej sadzby, dodal Szeiff.